Muhteşem Yüzyıl'da dün akşam neler yaşandı?

04 Mart 2014 Salı, 21:15
7Z9_mustafa-hatice-m2

Muhteşem Yüzyıl'ın dün akşam yayınlanan yeni bölümünde saray karıştı. Şehzade Mustafa, babası seferdeyken ordu toplayıp İstanbul'a yürümeye başladı, Sultan Süleyman ise seferde ağır yaralandı.

Sultan Süleyman kendisine sokakta yapılan suikast girişiminden Malkoçoğlu tarafından kurtarıldı. Malkoçoğlu Bali Bey, Sultan Süleyman'ın isteğiyle payitahtta görev yapmaya başladı.

Sultan Süleyman, İbrahim Paşa'nın ölümünün ardından Hatice Sultan'ı saraydan uzaklaştırarak Manisa'ya yolladı.

Şehzade Mustafa ise babası tarafından sefere götürülmeyeceğini öğrenince büyük bir şok yaşadı. Sultan Süleyman, yanına Şehzade Mehmet ve Selim'i de alarak İtalya seferine çıktı.

Manisa'da bulunan Şehzade Mustafa, Sultan Süleyman'ın seferde ağır yaralandığını öğrendi ve Hatice Sultan'ın da teşvikiyle ordu topladı. Payitahta doğru yürüyüşe geçen Şehzade Mustafa'nın haberi ise Hürrem Sultan'a ulaştı. Rüstem Paşa'nın Manisa'ya gönderdiği Halil Ağa, tahta göz koyan ordunun yolda olduğunu Hürrem Sultan'a iletti.

Hürrem Sultan bu haberin etkisiyle sarsılırken esas kara haberi Mustafa Paşa'dan aldı. Sultan Süleyman seferde kurulan pusuda ağır yaralandı. Sultan Süleyman'ın beraberindeki şehzadelerden ise haber gelmedi. Hürrem Sultan'ın Şehzade Mustafa'ya karşı nasıl bir plan yaparak karşı koyacağı önümüzdeki bölümde belli olacak.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>