Ankara’nın Dikmen’i dizisi Kanal D

31 Mart 2014 Pazartesi, 17:30
ankaranın-dikmeni-2

Ankara’nın Dikmen’i dizisinde kimler oynuyor? Dizinin konusu ve yeni bölüm fragmanı

Ankara’nın Dikmeni dizisi 5. bölümüyle Çarşamba Günü Saat 20:00′de Kanal D’de…

5. BÖLÜM KONUSU:
Dikmen, köpek gezdirme işine giriyor

Dikmen, sokakta karşılaştığı adamın köpek gezdirme işi yaptığını öğrenince kendisinin de yapabileceğini düşünerek hemen görüşmeye gider. Fakat bu iş sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Zirek nasırından çok şikayetçidir. Dikmen’e gelip yardım ister. Dikmen de daha önce yengesi kullanırken gördüğü kremleri hatırlar ve Zirek’e onları verir. Tilbe bunu görünce kıyamet kopar.

Tahliye, Dikmen’e daha güzel görünebilmek için göbeğini eritmeye karar verir. Diyetisyen Dilek Hanım’a gidip, Zeliş’ten ricada bulunur ve bir müşterinin diyet listesini kendisine vermesini ister.

Tilbe’ye babasından bir telefon gelir. Bir akrabalarının düğününe gidilmesi gerekmektedir fakat, anne ve babası bir deniz yolculuğundadır ve Tilbe’nin temsilen bu düğüne gitmesi gerekecektir.

GENEL BİLGİ

Kanal D’de başrollerini Bülent Emin Parlak, Burak Kut, Gözde Kansu, Nurseli İdiz, Özlem Aydın, Nazmi Kırık, Serap Matyas ve Tan Güngör’ün paylaştığı, yapımcılığını Tükenmezkalem Film Gani Müjde’nin üstlendiği, senaryosunu yine Gani Müjde’nin kaleme aldığı, yönetmenliğini ise Süleyman Seçik’in yaptığı Ankara’nın Dikmen’i adında yeni bir dizisi Çarşamba akşamları ekranda..

Genel Hikaye:
Dikmen, Ankara’da düğünlerde ve pavyonlarda çalan, her alanda kendini aşmaya çalışan, fakat bunun için yeterli alt yapısı olmayan saf ve temiz bir türkücüdür. Dikmen’in hikayesi bir menajer tarafından ünlü olacağına inandırılıp, varını yoğunu satıp, elinde sazıyla İstanbul’a gelmesiyle başlar. Ne yazık ki kısa bir süre sonra anlayacağı üzere dolandırılmıştır. Önce, karşılaştığı Diyarbakırlı asker arkadaşı taksici Zirek imdadına yetişir, sonra da entelektüel halaoğlu Latif.

O HANDE BİZİM HANDE DEĞİL!

Başrollerinde Bülent Emrah Parlak, Gözde Kansu , Nurseli İdiz ve Burak Kut’un olduğu Ankara’nın Dikmeni’nde, Hande Subaşı rol alacağı iddia edilmişti. Dizinin yapımcısı Gani Müjde, Twitter hesabından olayı yalanlayarak, “”Hande”leri birbirine karıştırmayalım:)) Hande Subaşı’nı da çok severiz ama Ankara’nın Dikmen’inde Hande Katipoğlu oynuyor” dedi.

BURAK KUT ANKARA’NIN DİKMENİ’NDE

Kanal D ekranlarında yayınanacak olan Ankara’nın Dikmen’inin kadrosundan 3 isim daha belli oldu. Harem dizisinde de Gani Müjde ile çalışan Nurseli İdiz ve Gözde Kansu’nun da rol alacağı dizide sürpriz bir oyuncu daha yer alacak. Ünlü müzisyen Burak Kut dizide Gözde Kansu’nun canlandıracağı piyano öğretmeninin kocasını canlandıracak.

Yorum

  1. hayrettın ulugol

    9 Nisan 2014 at 20:49

    Bu dızıyı hıç beğenmiyorum .Cıns ve kaba hareketler argo ve yakışızsız konuşmalar çocuklara kötü örnek oluyor.sızı böyle bir dizi çektiğiniz içn kınıyorum.Nerde eğiticilik nerde öğreticilik.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>