Filiz Taçbaş'dan yeni imajıyla özel fotoğraflar

05 Mart 2014 Çarşamba, 01:16
ZDA_filiz-tacbas-yeni-imaj-1

Hürriyet'ten Pınar Yılmazerler'in röportajı….


Neredeyse 30 yıldır dizi ve film setlerinde olan Filiz Taçbaş, kalıplarını kırmaya hazırlanıyor.
Kendisine sadece anne rolleri verilmesinden sıkılan oyuncu, “Artık anne rolleri istemiyorum. Bunca yıldır kendimi gizlemişim ama artık gerekirse sevişme sahnelerinde bile rol alabilirim” diyor.
 

Peki fotoğrafları ilk gördüğünüzde ne düşündünüz?

- Beni keşfeden Selim Akar oldu. Mal ortada ama şekillendirmek çok önemli. Çok kapalı yaşamışım yıllarca. Bu meslekte düşünebiliyor musun böyle olmayı?

- “Fotoşoplu mu bunlar?” dedim. Selim beni iknaya çalıştı “değil” diye. Ben hakikaten yaşımdan çok memnunum. Kendine bakan kadın kilosunu da, yüz güzelliğini de korur. Dikkat edecek. Nasıl korursa korusun ama mutlaka koruyacak. Mesela şimdi gidip tenis oynayacağım. Ayrıca hem “Arka Sokaklar”da oynuyorum, hem de “Farklı Desenler”de… Arada da “Anadolu Kartalları”nı çektik. 


İÇİMDE BİR FİLİZ VAR, ANLATAMAMfiliz taçbaş yeni imajı

30 yılın sonunda “En çılgın şeye de varım” diyorsunuz. Nasıl bir karakter canlandırmak istersiniz?

- Kendimi oynamak istiyorum. Benim tarzıma uygun, çılgın, farklı… ıçimde bir Filiz var, anlatamam size. ıçimi yumrukluyor sanki. “Dışarı çıkıp bir şeyler yapayım” diyor. Teklifler var ama istediğim şekilde bir rol gelirse çok daha mutlu olacağım. Sadece para kazanmak için yapmak istemiyorum bu işi… Anne rolü istemiyorum artık! Olursa çılgın bir anne olsun, klasik bir anne olmak istemiyorum. Kalıplaşmış bir şey var. Yapımcı diyor ki, “Bu kadın Filiz Taçbaş, iyi anneyi oynar”… Neden adam kendini riske atsın! Ama ben kararlıyım, artık farklı roller istiyorum.

Daha cesur, daha kararlı konuşuyorsunuz. Sevişme sahneleri olan bir filmde oynar mısınız mesela?

- Oynarım tabii. ıçeriği çok önemli. O film bana bir şey kazandıracaksa ve benim değerlerimle örtüşecekse neden olmasın? 30 yıldır bu meslekte olunca ayırt edebiliyorsunuz artık iyiyi, kötüyü, kaliteliyi. Ayrıca bu kendimi gösterme açısından benim için önemli bir basamak olabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>