Büyük Risk Star TV

05 Mart 2014 Çarşamba, 02:44
Z25_buyuk-risk-ic01

BÜYÜK RİSK
KANAL: STAR
YAYIN GÜNÜ: CUMA
SAAT: 19.20

 
1984 yılından bu tarafa 29 Emmy Ödülü kazanan efsane bilgi yarışması Büyük Risk, Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem'in sunumuyla Star'da.

EKRANLARDA BİLGİ YARIŞMASI REKABETİ

Selçuk Yöntem'in sunduğu Büyük Risk, Kenan Işık'ın sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasıyla pazartesi günleri büyük bir rekabete girecek.

Yayınlandığı ülkelerde reyting rekorları kırıyor

Her bölümde üç yarışmacının katılacağı Büyük Riskte katılımcılar Selçuk Yöntem'in sorularına yanıt bulmaya çalışacaklar. Ünlü konukların da yarışmacı olarak katılacağı Büyük Riskte bilgisine güvenen ve hızlı olduğuna inananların katılacağı yarışmada kazananlar bir sonraki yarışmada devam hakkı kazanırken para ödülü de çığ gibi büyüyecek

Ünlülerden de soru gelecek!

Büyük Risk'in her bölümünde iki ünlü isim de olacak. Sanat, spor ve shov dünyasının önemli isimleri sorularıyla yarışmaya renk katacak.

Bunları biliyor musunuz?

• Büyük Risk, (Jeopardy!) Amerika Patent ve Marka Ofisi tarafından Amerika'nın En Sevilen Quiz Şovu olarak tescil edildi.
• 1984 yılındaki ilk yayınından bu yana Büyük Risk, (Jeopardy!) Amerika'da 29 defa Emmy Ödülü aldı. Program sunucusu Alex Trebek ise 5 defa Emmy'e layık görüldü.
• Amerika'da en yüksek ödül $3,255,102 ile Brad Rutter tarafından kazanıldı. Ken Jennings ise 2004-2005 sezonlarında üst üste kazandığı 74 yarışma ile rekor kırdı ve 2.5 milyon dolardan fazla ödül aldı.

Büyük Risk'e Uzaydan Destek

• NASA astronatları uzay mekiği Atlantis'ten Uluslararası Uzay İstasyonu'na yanaşırken Büyük Risk (Jeopardy!) için ipuçları verdi.

Amerika'da Ünlülerin Tercihi Oldu

• Büyük Risk, (Jeopardy!) için ipuçları sunan tanınmış kişiler arasında Ürdün kraliçesi Rania Al-Abdullah, Morgan Freeman, Adam Sandler, Edward Albee, Glenn Close, Oprah Winfrey, Katie Couric, Christiane Amanpour, Anderson Cooper, Dr. Oz, Charles Barkley, Bill Clinton, Hillary Clinton, Al Franken, Rudy Giuliani, John McCain, Jerry Seinfeld, Joe Torre, Andrew Lloyd Webber ve Nobel ödüllü bir konuk yer alıyor.
• Büyük Risk'nin (Jeopardy!) ünlü yarışmacıları arasında Jodie Foster, Ashton Kutcher, Nathan Lane, Al Franken, Chris Matthews, Harry Connick, Jr., Neil Patrick Harris, Andy Richter, David Duchovny, Wayne Brady, Star Jones, Jane Seymour, Jason Alexander, Regis Philbin, Scott Hamilton, Mike Piazza, Larry King, Buzz Aldrin, Kareem Abdul-Jabbar, Tom Clancy, Kirsten Dunst, Naomi Judd, Kelsey Grammer, General H. Norman Schwarzkopf, Stephen King ve Carol Burnett yer alıyor. 1992'den beri yayınlanan Celebrity Jeopardy!de 200'den fazla yıldız yer almış ve toplam 7 milyon dolar hayır kurumlarına bağışlanmış.

Eğitimciler Çok Beğendi

• Büyük Risk'nin soru-cevap formatı eğitimciler tarafından da önemli bir motivasyon aracı olarak kullanılıyor. Eğitimcilerin sınıfta da kullanabildiği ve müredata uygun soru cevapların yer aldığı elektronik versiyonları da bulunuyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>