Hangi Dizi Nerede Çekiliyor

29 Haziran 2014 Pazar, 21:33
kurt-seyit-şura-istanbul

DİZİLER NEREDE ÇEKİLİYOR

Hangi dizi nerede çekiliyor. Başrollerini birbirinden ünlü isimlerin paylaştığı diziler senaryolarıyla olduğu kadar çekim mekanlarıyla da adından söz ettirmeye başladı. Dev bütçeleri ile dikkat çeken yapımlar için kimi zaman çekim platoları tercih edildi, kimi zaman ise İstanbul’un lüks malikaneleri adres olarak belirlendi. İşte televizyon izleyicisini ekrana bağlayan diziler ve merak edilen çekim yerleri…

YILANLARIN ÖCÜ

Ceyda Ateş2in yeni dizisi Yılanların Öcü nerede çekiliyor? Yılanların Öcü dizisi Nevşehir – Kapadokya’da çekiliyor.

OTEL DİVANE

Emre Altuğ ve Cem Kılıç’ın başrollerinde oynadığı Otel Divane dizisi nerede çekiliyor? Otel Divane dizisi İstanbul Belgrad Ormanı’nın içinde yer alan Bilezikçi Çiftliği’nde çekiliyor.

GÜZEL KÖYLÜ

Gizem Karaca’nın yeni dizisi Muğla Güzelköy’de çekimleri devam ediyor. Sevilen dizinin bazı sahneleri İstanbul’da çekiliyor.

ULAN İSTANBUL

Uğur Polat, Şebnem Bozoklu ve Salih Bademci’nin başrollerinde oynadığı Ulan İstanbul dizisi İstanbul’un çeşitli semtlerinde çekilirken evin bulunduğu semt konusunda henüz bir bilgiye ulaşılamadı.

KAÇAK GELİNLER

Selin Şekerci, Deniz Baysal ve Açelya Topaloğlu’nun başrollerinde oynadığı Kaçak Gelinler dizisinin ilk bölümleri İzmir Urla’da çekilirken daha sonraki bölümler İstanbul’da çekiliyor.

KURT SEYİT VE ŞURA

Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisi Kurt Seyit Ve Şura dizisinin ilk bölümleri Rusya’da çekildi. Sevilen dizi daha sonra İstanbul Sultanbeyli’de kurulan dev platoda devam ediyor.

KARA PARA AŞK

Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in başrollerinde oynadığı Kara Para Aşk dizisinin ev çekimleri Bebek’teki yalıda çekilirken, dış sahneler için İstanbul’un çeşitli semtleri kullanılıyor.

KARDEŞ PAYI

Kanlıca’da Güneşi Beklerken dizisinin de çekildiği mahalle de çekiliyor.

ÇALIKUŞU
Dizinin bazı sahneleri Kadıköy’deki Reşat Paşa Konağı’nda çekiliyor. Bazı sahneleri de Göksu’da
KAYIP
Kayıp İstanbul Tuzla’da çekiliyor.ZEYTİN TEPESİKanal D’nin yeni dizisinin çekimleri Ayvalık ve Cunda’da yapılıyor. Dizinin bazı sahneleri Cunda Adası’ndaki tarihi Moshos Otel’de çekiliyor.
 

GÜNEŞİ BEKLERKEN

Kerem Bürsin, Hande Doğandemir, Yağmur Tanrısevsin gibi genç oyuncularıyla kısa sürede kendine genç bir izleyici profili yakaladı Güneşi Beklerken… Lise çağındaki gençlerin aşkları, aile hayatlarını okul yaşantılarıyla harmanlayan dizinin çoğu sahnesi de dizideki Kerem Sayer’in ailesinin sahibi olduğu Sayer Koleji’nde geçiyor. Sayer Koleji’nin asıl binası ise Özel Fenerbahçe Koleji olarak kullanılıyor. Kanlıca’da ev çekimleri yapılıyor.

PİS YEDİLİ

Yine genç izleyicilerin uzun zamandır radarında olan Pis Yedili dizisi de İstanbul’da çekilen projelerden… Doğa Koleji ve Ataşehir’de gerçekleşen çekimler de en az dizideki kadar eğlenceli geçiyor.

HUZUR SOKAĞI

Kutsi ve Selin Demiratar’ın başrollerini paylaştığı dizinin çekimleri İstanbul Sarıyer’de yapılıyor

İNTİKAM
İkinci sezonda da seyirciyle buluşuyor. Dizi Kanlıca’da çekiliyor. Beren Saat’in oynadığı karakterin yaşadığı yalı, Şeyhülislam Bahai Efendi tarafından yaptırılmış.
MERHAMET
İkinci sezonda seyirciyle buluşuyor. Dizinin geçmişi anlatan bölümleri Balıkesir’de çekildi. Sonra dizi İstanbul İstinye’ye taşındı.
DOKSANLAR
Dizi için Darıca’da özel bir plato kuruldu.
KARADAYI
Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel’in başrollerini paylaştığı dizi için özel bir mahalle inşa edildi. Dizi için Beykoz’taki eski kundura fabrikasında mahalle inşa edildi.

KAÇAK

atv ekranlarında yayınlananKkaçak dizisi Sivas Divriği ilçesinde çekilmektedir.

MEDCEZİR

Star TV’nin yeni dizisi Medcezir, İstanbul’un Tuzla semtinde çekiliyor. Ev çekimleri dışında kalan çekimlerde ise İstanbul’un diğer semtleri de kullanılıyor. Üniversite çekimleri ise Bağcılar’da Kemerburgaz Üniversitesi’nde yapılıyor.

ARKA SOKAKLAR

Rıza Başkomiser ve ekibinin hikayelerini anlatan dizi 7 sezondur izleyici ile buluşuyor.İç mekan çekimleri İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan dizinin dış mekan çekimleri için başta Taksim olmak üzere İstanbul’un bir çok semtine set kuruluyor.

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ
Çekimleri Zeyrek’te başlayan Öyle Bİr Geçer Zaman Ki’nin seti geçtiğimiz sezon Beykoz’a taşınmıştı.
Dizinin yeni sezondaki çekimleri aynı yerde yapılmaya devam ediyor.

BALKANLAR SON YAZ 1912
Adını Feriha Koydum dizisinden ayrılan Hazal Kaya, yeni sezonda Balkanlar Son Yaz 1912 dizisi ile izleyici karşısına çıkacak.
Tardu Flordun, Furkan Palalı ve Tuğçe Kazaz’ın da kadrosunda yer aldığı dizi Makedonya’da çekiliyor.

BEHZAT Ç.
Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünü üstlendiği Behzat Ç. üç sezondur Star Tv’de izleyici ile buluşuyor.
Dizi için Ankara’nın çeşitli yerleri set olarak kullanılıyor.

BENİM İÇİN ÜZÜLME
Senaryosu Mahsun Kırmızıgül’e ait olan “Benim İçin Üzülme” Atv ekranlarında izleyici ile buluşacak.
Öykü Çelik ve Fulya Zenginer,Selin Şekerci,Eren Hacısalihoğlu,Ünal Silver,Tansel Öngel ve Tatiana Tsikevic’in rol aldığı dizi Artvin’de çekiliyor.
DİLA HANIM
Başrollerini Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın paylaştığı sinema filmi Dila Hanım, yeni sezonda dizi versiyonu ile izleyici karşısına çıkacak.
Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil’in rol aldığı dizi Adana’da çekiliyor.

 

EVE DÜŞEN YILDIRIM
Miss Turkey birincisi Gizem Karaca’nın da rol aldığı dizi, amca kızları Muazzez için karşı karşıya gelen iki kardeşin hikayesini analtıyor.
Show Tv’de yayınlanan dizi Eyüp’te Haliç kıyısında bulunan Bahariye Spor Tesisleri ve çevresinde çekiliyor.
EVLERDEN BİRİ
Adını Feriha Koydum’un fettan güzeli Ceyda Ateş, yeni sezonda “Evlerden Biri” dizisiyle izleyici karşısına çıkıyor.
Dizi Üsküdar – Salacak’ta çekiliyor.
ADINI FERİHA KOYDUM – EMİR’İN YOLU
Adını Feriha Koydum adı ile iki sezon yayınlanan dizi bu yıl Emir’in Yolu olarak izleyici karşısına çıkıyor.
Dizi Etiler’de çekiliyor, okul sahneleri için ise Bilgi Üniversitesi ile Beykent Üniversitesi kullanılıyor.
HAYAT DEVAM EDİYOR
Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğinde ekranlara gelen Hayat Devam Ediyor’un çekimleri Nevşehir’in Avanos ilçesinde yapılıyor.
Dizinin bazı sahneleri için ise İstanbul ve Tekirdağ’da kurulan setler kullanılıyor.
HAYATIMIN ROLÜ
Başrollerini Haluk Bilginer ve Ebru Özkan’ın paylaştığı dizi Star Tv ekranlarında izleyici ile buluşuyor.
Dizinin çekimleri Göztepe’de yapılıyor.
HUZUR SOKAĞI
1970 yılında Yüksel Çakmaklı tarafından filmi çekilen ‘Huzur Sokağı’ yeni sezonda dizi oldu.
Kutsi ve Selin Demiratar’ın başrollerini paylaştığı dizinin çekimleri İstanbul Sarıyer’de yapılıyor.

İŞLER GÜÇLER
Başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz’in yer aldığı “İşler Güçler” Star Tv’de izleyici ile buluşuyor.Dizi Dragos’ta çekiliyor.

KAYIP ŞEHİR
Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı yapımlarından olan Kayıp Şehir…Dizinin çekim yeri olarak Beyoğlu’nun arka sokakları kullanılıyor.

KUZEY GÜNEY
Birbirine zıt iki kardeşinin hikayesinin anlatıldığı dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel rol alıyor.Kuzey Güney’in çekimleri Üsküdar’da yapılıyor. .

KÖTÜ YOL
Eski Yeşilçam öykülerini anımsatan Kötü Yol, Cansel Elçim, Şükran Ovalı ve İlker Aksum’u kadrosunda buluşturuyor.
Dizinin çekimleri Adana’da yapılıyor.
MUHTEŞEM YÜZYIL
Kanuni Sultan Süleyman’ın hükümdarlık döneminin ve Hürrem Sultan ile olan ilişkisinin anlatıldığı dizi Star Tv’de ekranlara geliyor.
Dizi, 3,5 milyon TL’lik hazırlık bütçesi ile adından söz ettiren dizi 2 bin 100 metrekarelik bir platoda çekiliyor.
AĞIR ROMAN
1997 yılında çekilen ve Okan Bayülgen ile Müjde Ar’ın başrolünü paylaştığı Ağır Roman, yeni sezonda dizi versiyonu ile izleyici karşısına çıkacak.
Tamer Tıraşoğlu, Onur Saylak, Begüm Birgören, Sumru Yavrucuk, Nesrin Cevadzade, Özge Özpirinçci, Murat Daltaban, Macit Koper ve Erkan Bektaş’ın rol aldığı dizi Balat’ta çekiliyor.
SUDAN BIKMIŞ BALIKLAR
Başrollerini Ezgi Eyüboğlu ve Burak Sağ Yaşar’ın paylaştığı dizi Star Tv’de izleyici ile buluşuyor.
lk bölümleri Kaş’ta çekilen dizinin yeni seti için İstanbul tercih edildi.
SULTAN
Nurgül Yeşilçay, Kanal D’de yayınlanan Sultan dizisi ile izleyici karşısına çıkıyor.Dizinin çekimleri Diyarbakır’da yapılıyor.

SUSKUNLAR
Hapishanede yaşadıklarından sonta susma kararı alan 4 arkadaşın hikayesinin anlatıldığı Suskunlar , show Tv’de izleyici ile buluşuyor.
Dizinin çekimleri Beykoz’daki eski kundura fabrikasında yapılıyor. Boğaz kıyısında kocaman bir alana yayılan fabrika binası ve ara sokakları dizi platosu olarak kullanılıyor.Umutsuz Ev Kadınları” ve “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” gibi pek çok dizi burada çekiliyor.

USTURA KEMAL
Show Tv’nin yeni sezon projelerinden olan Ustura Kemal’in başrolünü Oktay Kaynarca üstleniyor.
Dizinin seti Gölcük’te.
VEDA
Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı yapımlarından olan Veda’da başrolleri Mehmet Aslantuğ ve Fahriye Evcen üstleniyor.Dönem dizisi olan yapım özel olarak hazırlanan platoda çekiliyor.

 

 

 

2 Yorum

  1. efsun

    26 Mart 2014 at 00:48

    Fatih harbiyenin nerde cekildiği hakkında bilgi verirmisiniz lütfen.

  2. Oğuzhan

    1 Nisan 2014 at 17:51

    Fatih Harbiye İstanbul Beykoz ilçesini Yalıköy mah. de çekiliyor. Yani benim Mahallemde :)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>