Fahriye Evcen Muhteşem Yüzyıl Kösem’i neden istemedi?

14 Ağustos 2016 Pazar, 01:50
* Üç ayrı dönem dizisinde oynadın; “Veda”, “Çalıkuşu”, son olarak da “Kurt Seyit ve Şura”... Dönem dizisinde oynamanın zorlukları neler sence?

- Zorlukları oluyor elbette ama bunun yanında kolay yanları da var. Zorluk olarak gördüğün, sana yardımcı da oluyor aynı zamanda. Kostümüyle, dekoruyla dönem işlerinde farklı bir dünya yaratılıyor ve zaman tüneline giriyormuş gibi hissediyorsun. Oyunculuk bakımından belli bir alana yöneldiğin için, daha derinden hissederek işin içine giriyorsun. Günümüzde geçen bir hikâyede oynamaktansa, o dönemin ruhunu araştırmak çok daha ilgi çekici olabiliyor.

* Tiyatroyla ilgili teklifler aldın mı? 

- Teklifler geldi aslında ama tiyatro bambaşka bir alan. Sinema filmi çekeceğimiz zaman, bir dizide rol alıyor olsak da yazın oluşan iki, üç aylık boşluğu değerlendirebiliyoruz. Tiyatroda durum öyle değil; tamamen zaman yönetimiyle ilgili. Ben bir işe girdiğim zaman onu kusursuz şekilde yapabiliyorsam başarılı sayıyorum kendimi, aksi takdirde o işe girmenin doğru olmadığını düşünüyorum.

‘Çalıkuşu’ ve ‘Kurt Seyit’ gibi dönem dizilerinde oynayan Fahriye Evcen, ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan’dan gelen rol teklifini, “Bir tarihi dizide daha oynarsam kariyerim zedelenir” diyerek reddetti.

‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin devamı olarak çekilen ‘Kösem Sultan’ bir türlü beklenen reytingi alamadı. Bu nedenle dizinin yapımcı ve yönetmenleri, sürekli oyuncu arayışında. Bugüne kadar Hülya Avşar da dahil pek çok ismi kadrosuna dahil eden yapımcılar, her seferinde hüsrana uğradı.

Güneş Gazetesi’nde yer alan habere göre; ‘Kösem Sultan’ ekibinin son umudu Fahriye Evcen oldu ama bu sefer de teklifleri reddedildi.

FAHRİYE’NİN YERİNE FARAH

Nurgül Yeşilçay’ın ‘Kösem Sultan’ın 40’lı yaşlarını, Metin Akdürger’in ‘4. Murat’ı canlandıracağı dizide Fahriye Evcen’e de rol teklif edildi. Ancak ‘Çalıkuşu’ ve ‘Kurt Seyit’ dizilerinde peş peşe dönem dizisi çeken Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu olan Fahriye Evcen’in, yine bir tarihi dizide oynamayı kariyeri için doğru bulmadığı öğrenildi.

Güzel oyuncunun yerine Farah Zeynep Abdullah ile anlaşma sağlandı.

You must be logged in to post a comment Login