baby sensory

AKREP BURCU YÜKSELENİ ÖZELLİKLERİ

27 Haziran 2020 Cumartesi, 10:50
akrep burcu

Akrep burcu özelliklerine baktığımızda normal manada Zodyak’ ın hem kadını ile hem de erkeği ile tutkusunu derinlemesine yaşayan bir burcudur. Dolayısı ile Akrep burcu yükseleni özellikleri denildiği zaman da ilk etapta aklımıza, Akrep burcunun derin aşk ve tutku özelliğinin yükselenlerine de geçtiği yönü olmalıdır.

Bu yazımızda akrep burcu yükseleni özellikleri hakkında derin bir bilgi verilecektir. Bu sayede sizler, Akrep burcu yakınlarınızın genel özelliklerini, kişilik ve karakter özelliklerini bu kapsamda çıkarabilir ve bununla birlikte, kolaylıkla insani ilişkilerinizi yönetebilirsiniz.

Akrep Burcu Yükseleni Genel Özellikleri

Hayatlarını tutku ile ve duygusal yoğunlukla yaşarlar. Duygusuzluğun olduğu alanda yaşamayı sürdürmezler.

Sezgileri çok güçlüdür. Altıncı hisleri kuvvetlidir. Rüyalarında haberci özellikleri vardır. Yani gelecekte haber verme ve dejavu yaşama ihtimalleri akrep burcu özellikleri ve yükselenleri için oldukça önemli bir durumdur. Hayatlarını bununla idame ettirebilirler. Geleceği ön görme kapasiteleri nedeni ile gelecekten gelebilecek olan tehlikelerin sezilmesi ve bu kapsamda da hayatlarını yoluna koyma anlamında oldukça etkili adımlar atabilmeleri mümkün hale gelmiştir.

Birçok akrep yükseleni fark etse de etmese medyumluk özelliğini tanımlarlar. Yönetici grubu sudur. Negatiflerdir. Sabit enerji ile hareket ederler. Sezgilerinin güçlü olması onlara gelecekten haber verebilme, fal bakabilme yeteneği ve insanların iç dünyasını okuyabilme özelliği tanımıştır.

Yönetici gezegenleri Mars ve Plüton’dur. Mars koç burcunun da yöneticisidir. Dolayısı ile hem koç burçları, hem akrep burçları hem de yükselen akrepler bu yönetici gezegenleri ile birlikte, kural ve disiplini ellerinden bırakmaz. Kural koymayı sever. Kurallara uyulmasını sever. Bu yönden askeri özellikleri de gelişmiştir. Yükselen akrepler erkeklerde en ideal meslek olarak, asker ve polisliği tercih edebilir. Kurallara uymayı ve bu kuralara itaat etmeyi fazlası ile severler. Kuralları ile ön planda olmak ile birlikte ya hep ya hiçi sever.

Yükselen Akreplerin Uğurları

Uğurlu taşları opaldir. Uğurlu sayısı 9 dur ve uğurlu günleri de Mars’ ın yönetmiş olduğu gün olan salıdır. Bir iş görüşmesi ya da önemli bir durum hakkında karar verme işlemi yapıldığı zaman ayın 9 unu ya da Salı gününü tercih etmeleri onların iş hayatında başarıya ulaşacaklarını göstermektedir.

Karşıt burcu boğa burcu olarak bilinir.

Yurt dışı seyahatlerini gerçekleştirmek istiyorlar ise, Amerika onların en çok seveceği bir ülke olacaktır. ABD de yaşamaya uygun zeka ve elverişli hırsları mevcuttur. Yani Yükselen akrepler ABD ye yaşamaya giderlerse Amerikan rüyasını gerçekleştirmeleri muhtemel olacaktır. Aşk, tutku, hırs ve entrika onlar için biçilmiş kaftandır. Bu özellikleri nedeni ile yükselen akrep kadınları çevresi tarafından kıskanılan ve kabul edilemez kişiler olabilir.

Yükselen akrep erkekleri ilişki yaşamaya çok düşkündür. Ancak yaşadığı ilişkiler daha çok cinsellik üzerine kuruludur. Duygusallık ve romantiklik onlar için değildir. Arzuları, hırsları iş hayatında da onları başarıya götürme gayesindedir. Yükselen akreplerin başarıya giden her yolun mübah olduğu görüşleri mevcuttur. Bu nedenle eğer bir şeye karar vermişler ise, kendilerini bu yoldan alıkoyamazlar.

Yükselen akrepler oldukça sıcakkanlı insanlardır. Sıcağı severler. Bu nedenle güneyde yaşamak da onlara iyi gelen özellikler arasındadır. Güneye tatile gitmek, sıcak ortamlarda bulunmak onları rahatlatan unsurlardır.

Yükselen akreplerin uğurlu çiçeği karanfil, kırmızı güldür. Akrep burcu özellikleri ve detaylarına oldukça değindik. Özellikle ateş enerjisi taşıyan ve hırsların tutkusunu rotaya çıkaran bir çiçektir. Ağaçları selvi ağacı ve çam ağacıdır. Kendilerini bu ağaçların yanında rahat hisseder ve bu ağaçların yanında bulunmak onlara uğurlu gelir, güven verir.

Uğurlu metalleri demirdir.

Yükselen Akreplerin Özellikleri

Yükselen akrepler kin tutar. Öfkeli bir burçtur. Ancak öfkelerinin de sonuna kadar yaşarlar. Başkaları gibi parlayıp sönmezler. Sonuna kadar öfkeli halini sürdürür.

Kindar bir burçtur. Ona yapılan iyilik unutulmaz, bu özelliği ile ahde vefası ön plana alınmıştır. Ancak ona yapılan kötülüğü de asla unutmaz. Eğer kendine bir iyilik yapılmış ise ya da kötülük yapılmış ise iki türlü de bunun karşılığını vermek zorunda hisseder. İyiliğe iyilik ile kötülüğe kötülük ile yanıtını geciktirmeden verir.

Akrep burcu ve diğer Güneş burcu olan burçlara göz atmak için Natal Astroloji sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login