baby sensory

Bozcaada’da Neler Yapılır – En İyi Bozcaada Otelleri

18 Şubat 2020 Salı, 10:10
bozcaada-gezilecek-yerler

İstanbul’a yakın olması nedeniyle tatilcilerin tercihi olan Çanakkale’deki Bozcaada tekne turları, günlük doğa gezileri, su sporları, kamping alanları, atv motor gezileri, günbatımını seyri, butik atölyelerde şarap tadımları, birbirinden farklı koylarda denize girmek gibi bir çok aktivitiye tek çatı altında barındıran ülkemizin en seçkin destinasyonları arasında yer almaktadır. Ayrıca rengarenk butik Bozcaada otelleri sizlere huzurlu ve konfor dolu konaklamanın kapılarını eviniz konforunda açmaktadır. Yazımızda Bozcaada’da Neler Yapılır anlatırken En İyi Bozcaada Otelleri için önerilerde de bulunacağız.

bozcaada

Bozcaada’da Yapılacak Aktiviteler

Çanakkale’ye bağlı olan Bozcaada’da neler yapılır? Tatilini daha iyi geçirmek isteyenlerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Farklı aktivitelerin gerçekleştirilmesi için uygun alanlar arasında yer alıyor. Bu nedenle özellikle bölgeye gelecek olanlar düzenleyecekleri planlama ile adada farklı aktiviteler ile eğlenebilirler.

bagbozumu

Bağbozumu Aktiviteleri

Bağbozumu turları tatilcilerin özellikle uygun mevsimde bölgeye gelmesi durumunda mutlaka görmesi gereken güzellikler arasında yer alıyor. Düzenlenen turlar sayesinde adaya gelenler sorun yaşamadan bölgeyi ziyaret edebilirler. Seramik atölyeleri adayı ziyaret edecek olanların görebileceği yerlerden biridir.

bozcaadamuzesi

Cam ve Seramik Atölyeleri

Cam atölyeleri de adada görülecek yerlerden biri olarak görülüyor. Saatlik eğitimler tatilcilerin yanı sıra ders almak isteyenler içinde özellikle ilgi çekici olmasını sağlıyor. Adada kalacak olanlar yaz boyunca yoga derslerine katılma şansı da elde edebilirler. Bu sayede hem rahatlayıp hem de keyifli vakit geçirebilirler.

bozcaadasokaklari

Bisikletle Doğa Turları

Doğa içerisinde keyifli vakit geçirirken aynı zamanda temiz havayı solumak isteyenler için yürüyüş ve bisiklet binmek tercih edilebilir. Aktivitelere katılmak isteyenler özellikle araştırma yaparak bu konuda en uygun seçenekleri değerlendirebilirler. Aktiviteler sezona göre değişebilir. Bu nedenle de adaya gelecek olanların geldikleri döneme uygun aktiviteleri tercih etmesi gerekir.

dalis

Dalış

Dalış adada en sık tercih edilen aktiviteler arasında yer alıyor. Gerekli önlemlerin alınması sayesinde denizin en güzel görselliğini yakından görmek mümkün hale geliyor. At binme doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler için en uygun aktivitelerden biridir. Gününü daha iyi değerlendirmeyi düşünenler Bozcaada aktiviteleri ile keyifli vakit geçirebilirler. Her güne farklı aktivitelerin eklenmesi tatilinizi daha zengin geçirmenizi sağlar.

ayazmaplaji

Bozcaada’ya Çanakkale’den Günübirlik Turlar 

Adayı görmek isteyenler için Çanakkale merkezden günübirlik düzenlenen turlarda bulunuyor. Günübirlik tur düzenleyen Gestaş firması seferleri için Bozcaada ulaşım sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.  Turları katılmak isteyenler yaz aylarında sabah erken saatlerde Çanakkale merkezdeki Gestaş iskelesinde yer almalıdırlar.

YOLCULUK

Bozcaada’ya Ulaşım

İstanbul’a yakın olması nedeniyle yerli turistler tarafından yoğun talep gören Bozcaada’ya ulaşım Ezine Geyikli kasabasından Gestaş arabalı feribotları ile sağlanmaktadır. https://www.bozcaadan.com/bozcaada-feribot-seferleri/ adresinden de güncel Gestaş feribot seferlerine ulaşabilirsiniz.

Bozcaada Otelleri

9 Oda Butik Otel

Helvacıoğlu Butik Otel

You must be logged in to post a comment Login