baby sensory

Ceviz Fidanı Üreticisi Gelişim Fidancılık

20 Mayıs 2019 Pazartesi, 08:33

Gelişim Fidancılık ceviz fidanı fiyatları ile piyasanın bir kademe aşağısında satış yapan her zaman 1.sınıf ceviz fidanları satan bir firmadır. Çünkü Gelişim Fidancılık kendi fidanlarını kendi üretip satmaktadır. Bu yüzden ceviz fidanı fiyatları çok uygundur. Tüccar diye tabir edilen kişilerden olmayıp ceviz fidanlarına %100 garanti vermektedir. Ceviz fidanı alırken Piyasada çok verim sağladığını belirten aşısız fidan satıcılarına inanmamanız kendi menfaatiniz içindir. Ayrıca kurduğu ceviz bahçelerinin yıllık bakımını da yapmaktadır. Bu yüzden hiç tereddüt etmeden seçebilirsiniz. Bir fidan bile iyi bir gelecek demektir.

Gelişim Fidancılık Satıştaki Fidanları;

Ceviz fidanı yılın 12 ayı dikilen fidan türleri arasındadır. Gelişim Fidancılık’ta satılmaktadır.

Aşılı ceviz fidanı üretimi hakkında bilgi vermek gerekirse;

Aşılama işlemi iki farklı bitkinin birbiriyle kaynatılarak aynı bitki haline getirilmesi olarak tanımlanabilir. Ceviz heterazigot bir meyvedir bundan dolayı hangi ürün için dikim yapılırsa yapılsın ürün tamamıyla verimsiz olacaktır. Bunun için en önemli aşama ceviz fidanlarının dikiminden sonra yapılacak olan aşılama işlemedir. Aşısız ceviz fidanı dikiminde alacağınız ürünün verim süresi 11 yıl sürer fakat aşılı ceviz ağacı ile 3,5 yılda meyve verimi yüksek ürünler alabilirsiniz. Aşılı ceviz fidanı sayesinde aldığınız ürünün kalitesi de çok yüksek olacaktır. Aşılı ceviz fidanı yapacak olan kişiler bunu daha önceden planlayıp ona göre aralıklı dikimler yapması gerekebilir.

Ağaçların genelinde oluşan hastalıklar aşılı ceviz fidanlarında görülmez. Aşılı ceviz fidanları hem güçlü hem sağlıklı bir şekilde büyüyeceklerdir. Aşılama yapmak isteyenler öncelikle fidancılardan ya da Tarım Bakanlığından temin edecekleri analizler ile toprağın yapısını analiz ettirilmesi gerekir. Bu aşamadan sonra aşılı ceviz fidanı dikimlerini tamamlayabilirsiniz. Yapılacak dikim öncesi ve sonrası bilgiler için uzman bu işi bilen kişilerden yardım alabilirsiniz. Aşılı ceviz fidanı dikimlerinde dikkat edilmesi gereken tüm konuları takip ederek dikimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gelişim Fidancılık iletişim bilgileri;

Web  : https://www.gelisimfidancilik.com.tr/

Web : https://www.cevizfidani.com.tr/

Mehmet Şirin : +90 531 746 47 71

You must be logged in to post a comment Login