Ebru Malzemeleri Nelerdir?

Geleneksel Türk sanatları içerisinde ebru sanatının çok daha özel bir yeri vardır. Osmanlı döneminde kitap kapağı süsleme amacıyla kullanılan ebru sanatı, pek çok kişi için geçim kapısı oldu. Günümüzde sadece hobi olarak tercih edilen bu sanat ile muhteşem bir estetik güzellik ortaya çıkmaktadır. Ebru sanatı için öncelikle kişilerin hayal gücünü kullanması gerekmektedir. Daha sonra yapılacak şey ise ebru malzemeleri kullanarak, hayalleri gerçeğe dönüştürmektir.

Ebru için gerekli olan malzemelerin başında ebru suyunun içine konulduğu tekne geliyor.  Suya dayanıklı malzemeden yapılan teknede kullanılan su içerisine kitre konuluyor. Bu kitre ile suyun yoğunluğu artıyor. Ebru sanatında kullanılan bir diğer malzeme ise toprak boyalardır. Macun kıvamına getirilerek kullanılan boya,  at kılı fırçalar yardımıyla şekillendirilmektedir. Bunun haricinde elle yapılan ve emici özelliğe sahip kağıt, ebru sanatının olmazsa olmazıdır.

Kaliteli Ebru Malzemeleri Neden Tercih Edilmelidir?

Ebru; oldukça kolay ancak sonucu mükemmel olan bir sanattır. Ancak kişilerin verdikleri emeğin boşa gitmemesi ve ortaya hoş ürünlerin ortaya çıkması için kaliteli malzemelerle yapılması şarttır. Aksi halde gösterilen çaba ve zaman kaybı kaçınılmaz olacaktır. Siz de ebru sanatıyla ilgileniyorsanız https://www.guvensanat.com/ebru-malzemeleri sayfasını ziyaret ederek, en kaliteli ürünlere sahip olma şansını yakalayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Ebru Malzemeleri Nelerdir?

x