e
sv

Evinizde Aromatik Zeytinyağları Hazırlayın

Zeytin ağacının meyvesinden elde edilen zeytinyağı, işlenmeden sofralarımıza sunulan bir yağdır. Dünya mutfaklarının vazgeçilmezi zeytinyağı lezzeti dışında bir çok fayda ile bizi destekliyor. Özellikle doğal zeytinyağı metabolizma, cilt sağlığı,sindirim sistemi,kalp sağlığı, kolesterol  ve kilo dengesi gibi birçok faaliyetin düzenli ve sağlıklı olmasında büyük rol oynuyor ve adeta bir altın sıvı olarak kabul ediliyor. Bu sıvı altından daha farklı tatlar elde edip kendi zevkinize göre yaratmanız mümkün.  Ekleyeceğiniz baharat ve farklı ürünlerle çeşitli aromatik yağlar üretmek için tariflerimizi uygulayabilirsiniz.

Acı Severlere Kırmızı Biberli Zeytinyağ

  • Zeytinyağının içine acı biberleri kesip koyarak ve 2 yemek kaşığı kadar pul biber ekleyerek bu aromatik yağı elde edebilirsiniz, 2-3 gün bekletirseniz yağ ile diğer bileşenler daha çok özdeşleşmiş olur. Hafif acı tat vermek istediğiniz mezelerin üzerinde hazırladığınız yağı kullanabilirsiniz.

Ayrılmaz ikili; Limon ve Zeytinyağ

  • 500 ml lik bir zeytinyağına 1 adet limon sıkarak hazırladığınız bu yağı salata ve risotto yu lezzetlendirmek için kesinlikle mutfak tezgahında bulundurmalısınız.

Şifa Deposu Sarımsaklı Zeytinyağ

  • Sarımsakları ister doğrayarak, ister ezerek veya bütün olarak zeytinyağ şişesine koyup bekleterek şifa deposu zeytinyağını kolayca evinizde yapabilirsiniz. Özellikle marinasyon işlemi için uygun bir aromatik yağdır.

Kırmızı Etin Sevgilisi Biberiyeli Zeytinyağ

  • Sadece 2 dal biberiye ile zeytinyağın lezzetlendirebilir ve kırmızı et kullanımı yanında tavuklu yemeklerinizde de eşsiz tatlar yaratabilirsiniz.

Kırmızı ile Yeşilin Aşkı; Ahududulu Zeytinyağ

  • Tatlılarda da kullanılan zeytinyağını ahududu ile birleştirerek ve bekleterek herkesin sizden tarif soracağı o güzel tatlıların gizli tarifinizi oluşturabilirsiniz.

Akdeniz Esintisi; Kekikli Zeytinyağ

  • Kekikle zeytinyağının ne kadar yakıştığı aşikar. 3-4 dal taze kekiği 500 ml lik zeytinyağ şişenize ekleyerek. Etlerde, tavuklarda ve salatalarda kullanılacak enfes bir aromatik yağ elde edersiniz.

Defneli Zeytinyağ

  • Balık yapımında defne yaprağı kullanımı dünya mutfaklarında da oldukça yaygındır. Zeytinyağının içine 4-5 adet defne yaprağı ve 1 parça limon ekleyebilirsiniz.

Evde aromatik zeytinyağı yapmak istiyorsanız önerimiz naturel sızma zeytinyağ kullanmanız. https://oleamea.com.tr/ yi ziyaret ederek dilediğiniz zeytinyağını seçip anında sipariş verebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Evinizde Aromatik Zeytinyağları Hazırlayın

x