baby sensory

Google Remarketing Nasıl Yapılır?

14 Ocak 2020 Salı, 14:16

Remarketing kampanyası, yeniden pazarlama olarak da ifade edilmektedir. Hem ülkemizde hem de dünya çapında pek çok firma tarafından tercih edilmektedir. Çalışmalar doğru yapıldığı zaman hem sayfalara hem de maddi anlamda kişilere çok yardımcı olmaktadır. Genel olarak remarketing uygulamasının tanımını şu şekilde yapabiliriz: Daha önceden web sayfanızı ziyaret eden kullanıcılara ulaşmanızı amaçlayan bir uygulama türüdür. Eğer kullanıcılar Google’de anahtar kelimeler ile arama yaparlarsa, sayfanızın reklamları bu şekilde tekrar gözükebilmektedir. Bu şekilde tekrar aynı kullanıcıları kazanabilirsiniz. Temel olarak mantık şu şekilde ilerlemektedir:

  • Kullanıcılar web sayfanızı ziyaret eder. Burada ürünlere göz atarlar.
  • Beğendikleri ürünleri sepetlerine atarlar. Ancak ürünleri satın almazlar.
  • Daha sonra farklı sayfaları ziyaret ettiklerinde kenarda, sizin sayfanızın reklamını ve sepetine attıkları ürünleri görecektir.
  • Bu şekilde aynı ürüne tıklayarak, kullanıcıları tekrar sayfanıza çekebileceksiniz.

Remarketing uygulamasına neden yeniden pazarlama denildiğini bu şekilde anlatmış olalım.

Remarketing Nasıl Yapılabilir?

Remarketing yapmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bununla beraber uygulamanız gereken bazı noktalar da bulunuyor. Bu noktaları da şu şekilde ifade edebilirsiniz:

Kendinize hedefler belirlemelisiniz: Son derece önemli bir noktadır. Hedeflerinizi tam olarak belirlemeden başarıya ulaşmanız ne yazık ki çok zor olacaktır. Bu şekilde kendinize hedefler belirleyerek başarıya daha kolay ulaşabilirsiniz.

Test etmeyin unutmayın: Araçlar üzerinden sayfanıza gelen ziyaretçi trafiğini mutlaka kontrol edin. Bu şekilde bütçenizi de kontrol altına alabilirsiniz.

Reklamlarınızı Sınırlandırın: Eminiz ki sizler sürekli olarak karşınıza gelen reklamlar sizlerin de canını sıkacaktır. Bu şekilde hem bütçe hem de kullanıcılarınızı sıkmamak adına reklamlarını sınırlamanız gerekmektedir.

Remarketing ile ilgili merak edilen bütün noktalar https://mobitek.com/remarketing/ sayfasında sizler için hazırlandı!

 

You must be logged in to post a comment Login