Hijyenik İklimlendirme Sistemleri Kullanmanın Önemi

İklimlendirme sistemleri, enfeksiyon riskini azaltır ve nem kontrolünü sağlamaktadır.

Türkiye’de müşterilere çözüm odaklı hizmet veren ve çok çeşitli ürünlere sahip olan Acs klima 1999 yılında kurulmuştur. Acs klima havalandırma, ısıtma ve soğuma sektöründe temel ürünlerden olan klima santraliyle İzmir’de üretim sağlamaktadır. Hücreli aspiratör imalatıyla da müşterilerin ihtiyaçlarını muazzam bir şekilde karşılayan firma geniş bir vizyona sahiptir. Başarısını ispatlayan hizmetlerinden biri yurt dışında yetkili satış ile hizmet vermesidir. Acs klima yurt dışında var olan başarısından ziyade Türkiye genelinde sabit-mobil servisleriyle hizmet vererek adından sıkça söz ettirmektedir. Ülkeye ve topluma fayda sağlamayı amaç edinen Acs klima hastanalere, havalanı ve birçok kuruma kaliteli hizmet vermektedir.

Hastanelerde Kullanılan Klima Santrallerinin İşlevleri Nelerdir?

Hastaneler, insan faktörü ile ilgilenen kurumlar olduğu için kendi içerisinde çeşitli alanlarla ilgili ihtiyaçlar oluşturur. Acs klima ise hastane klima santrali hizmeti ile insanların konfor alanını korumaktadır. Hastane ortamında klima santrali kullanmak önemli olduğu için insanları ve ilgili firmaları klima santrallerinin görevleriyle ilgili bilinçlendirmek gerekir.

  • Hastanede gerekli olan oksijeni sağlamak için klima santrali önem teşkil eder.
  • Hastane ortamında kabul görmeyecek oranlardaki karbon dioksitin ortadan kaldırılmasını sağlar.
  • Hastane çalışanları, ziyaretçiler ve hastalar için uygun sıcaklığı oluşturmada klima santralleri devreye girer.
  • Ameliyathane gibi önemli alanlarda klima santralleriyle alakalı özel görev gerekir. Ameliyathanede zararlı olan mikroorganizmalar azaltılmalı, ameliyat koşullarının daha iyi bir hale getirilmesi için sıcaklık seviyesi düzenlenmeli ve ameliyat ortamındaki kötü kokular odadan uzaklaştırılmalıdır. Bu koşulların sağlanabilmesi için klima santralleri kullanmak ve işinin ehli bir firmanın ekibiyle çalışmak gerekmektedir.

Hijyenik İklimlendirme Sistemleri Kullanmanın Önemi

Evrende bulunan bütün ülkelere bakıldığında insan sağlığının önemi tartışılmayacak kadar bütün kavramların üzerinde yer alır. Her geçen gün gelişen teknolojiye uyum sağlayan ve teknolojinin imkânlarını hastanelerde kullanan ülkeler ve firmalar ülkeyi kalkındırmakla birlikte insanlığa fayda sağlamaktadırlar. Acs klima geleneği bozmandan teknolojinin sağladığı fırsatlardan yararlanarak hastanelerin ihtiyaçları dahilinde olan iklimlendirme sistemlerini insanlara sunmaktadır. Ameliyathaneler, laboratuvarlar ve hastanelere özel tasarlanan klima sistemlerine iklimlendirme sistemleri denir. İklimlendirme sistemleri, enfeksiyon riskini azaltır ve nem kontrolünü sağlamaktadır. Hastanelerin görevi hastanede bulunan insanlara etki edebilecek enfeksiyon riskini azaltmaktır. Diğer endüstrilerden daha fazla önem taşıyan hastaneler enfeksiyon riski ve kirlilik konusunda özenle çalışmalıdır.

Sıcaklık ve nemin bir araya gelmesiyle insanlar için rahatsız edici etkiler oluşur. Kapalı olan mekanlarda sıcaklık ve nem yüzünden havada bulunan oksijen azalır dolayısı ile zararlı gazlar artış gösterir. Nem ve havuz kimyasalları çeşitli birleşimler oluşturur ve kapalı yüzme havuzlarında nefes almak imkansız hale gelir. Ayrıyeten havuz kimyasalları binalara zarar verdiği için havuzun yüzey kısmında buharlaşan su alandan atılmalı ve alandaki bağıl nem %60 seviyesinin altında olmalıdır. Acs klimanın ürettiği havuz nem alma cihazı sayesinde havuz alanı insanlar için konforlu hale getirilir ve problem teşkil eden metaryeller ortadan kaldırılır. Sayısız sertifikaya sahip olan acs klimanın misyonu Türkiye içinde ve dışında çeşitli projelerde yer almıştır. Sektör içerisinde hızla büyümekte olan firma kalite anlayışından ödün vermeyerek işinde uzman kişilerle çalışmayı prensip haline getirmiştir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Hijyenik İklimlendirme Sistemleri Kullanmanın Önemi

x