İngilizce Gramer Geliştirmek Ve Hızlı Konuşabilmek İçin Bu Kursa Başlayabilirsiniz

23 Mayıs 2018 Çarşamba, 15:46

İngilizce birçok kişinin konuşmak için heveslendiği fakat öğrenemem kaygısını yaşadığı bir dildir. Bu kaygı okul dönemlerinden itibaren birçok kişiyi etkisi altına almıştır. Dayatma ve ezberci yöntem ile öğretilen İngilizce öğrenmek bir zorunluluk olarak düşünülmekteydi. Gelecek ile ilgili planlarınızın arasında büyük bir yere sahip olduğunu algılayan öğrenci İngilizce öğrenmeye olan eğilimi her zamankinden daha fazla olabilir.İngilizcede ilk kur yani başlangıç seviyesi bir hayli kolaydır. Bu seviyede; İngilizce aylar, sayılar, mevsimler gibi temel kavramlar öğretilir. Birkaç sözcük ile cümleler kurulur. Cümlelerin basitliği birçok öğrenciyi ilk başta adapte eder. Ardından zorlaşan kurlar öğrencinin öğrenme isteğini elinden alır. İngilizce sadece “What’s your name?” ile başlayıp biten bir dil değildir. İlerleyen süreçlerde anadiliniz gibi öğrenmek zorunda kalacağınız İngilizcenin birçok gramer kuralı vardır. Temelinizi ne kadar sağlam tutarsanız başarı elde etmeniz de bir o kadar kolay olur. Hemen öğrenilecek ya da akıcı bir şekilde İngilizce konuşacak haliniz yoktur. Sabır ve azim ile başladığınız İngilizce öğrenme sürecinde öğrenmeye karşı umudunuzu asla yitirmemelisiniz. Sözcük ezberlemek ya da gramer kurallarını hafızanızda tutarak İngilizce öğrenmenin mümkün değildir. Zamanla cümleler kurarak gramer kurallarını öğrenebilir, konuşarak da kelime haznenizi geliştirebilirsiniz.

Hepimizin günlük hayatta kullandığı sayılar ülkemizde kreş dönemlerinde öğrencilere öğretilmektedir. 4ila 5 yaş arasındaki birçok çocuk İngilizce sayılar konusunda oldukça başarılıdır. İngilizce olarak sayıları birer birer ya da ikişer ikişer sayabilir. Temel İngilizceyi zaten bu gibi bilgiler oluşturmaktadır. Geriye kalan cümle kurmalar zamana göre ek alır ya da almaz. İngilizce gerek iş hayatınızda gerek günlük hayatınızda karşınıza çıkan bir dildir. İlerde çocuğunuza İngilizce ile ilgili yardımcı olabilmeniz İngilizce bilginize bağlıdır. Bilgili bir ebeveyn olabilmek bu gibi bilgileri bileceğiniz anlamına gelir. İngilizceyi öğrenmeye başladıktan sonra hayatınızda İngilizceye daha çok yer vermelisiniz.

Örneğin İngilizce içerikli makaleler okuyabilir, ya da videolar izleyerek anadilinize çevirmeye çalışabilirsiniz. Böylelikle İngilizce seviyenizin ne derecede olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.İngilizce gramer kuralları ile fiil yapısı ile ikinci üçüncü fiil halleri ile bir bütündür. Öğrenirken aynı anda fiillerin zamana göre değişimlerini, zamana uygun ekleri, gramer yapısının nasıl kurulacağını öğrenirsiniz. Bu yüzden de hep birbirine bağlantılı konular olduğu için tek başınıza kesinlikle öğrenemezsiniz. Öğrenmeye kalksanız da olayların nedenlerine karşı cevap bulamazsınız. Daha önceden iyi bir temeliniz olmuş olsaydı bu soruların bir kısmına cevap bulabilirdiniz. Fakat istediğiniz seviyeye İngilizcenizi getirebilmeniz için mutlaka bir eğitim kurumundan eğitim almanız gerekir.

İngilizce öğrenmek için birden fazla yöntemin olduğu günümüzde apaçık bellidir. Online İngilizce kursları, uzaktan özel eğitim, İngilizce kursları, İngilizce öğrenme siteleri bunlardan bir kaçıdır. Konuşarak öğren günümüzün en popüler İngilizce öğrenme sitesidir. Eğitmenlerin tamamının anadilinin İngilizce olması profesyonel alanda İngilizce öğrenmeniz açısından oldukça avantajlıdır.İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilmeniz için profesyonel olarak bu dili konuşan eğitmenlerden eğitim almanız gerekir. Yurtdışına giderek bu eğitimi alacağınız eğitim kurumlarını tercih ederek ya da yurtdışında çalışarak İngilizcenizi istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. Eğer bu iki ihtimal için de bütçeniz uygun değilse İngilizce eğitiminizi ülkenizde tamamlamak zorunda kalırsınız. Ülkemizde profesyonel olarak bu eğitimi alabileceğiniz birçok eğitim kurumu vardır. Eğitim kurumlarına gidecek zamanınız yoksa da eğer online eğitim sitelerini tercih edebilirsiniz. Günün her saati İngilizce eğitimi vermek için müsait olan bu siteler beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamaktadır. İhtiyacınız olan İngilizceyi size en iyi şartlarda öğreten bu kurumlar günümüzde birçok iş kolundan öğrencilerine hizmet vermektedir.

You must be logged in to post a comment Login