İngilizce Kelimeler Öğrenirken Dikkat Edilecek Hususlar

23 Mayıs 2018 Çarşamba, 16:10

İngilizce gramer kurallarına sahip belli temel kavramları olan öğrenildiği zaman kolaylıkla konuşulan bir dildir. Pratik yapılmadığı sürece de kolaylıkla unutulabilir. İngilizce konuşmak herkesin neredeyse hayalleridir. Hayallerinizde kalmamasını kolaylaştıracak eğitim kurumları da faaliyet göstermektedir. İngilizcede bazı sözcükler asla ek almaz ya da yapısında bir bozulma olmaz. Geçmiş zaman eki olan “d ve ed” takısı bazı fiillere gelmese de o zamanı belirtecek daha farklı ekler alabilir. Örneğin; cut fiili birinci hali ne ise ikinci ve üçüncü hali de aynıdır. Geçmiş zamanda kullanılacaksa did ya da didn’t zaman ekleri ile pekiştirilir. Kendi başınıza eğer ingilizce öğrenmeye kalkarsanız bunun nedenini bilmeden sağlam bir İngilizce temeline ulaşamazsınız. Kuralları ezberleyerek ya da nedenleri bilmeden öğrenmeye çalışmak sadece zaman kaybıdır. Bu yüzden profesyonel alanda faaliyet gösteren eğitim kurumlarını tercih etmeniz İngilizce öğrenmeniz açısından kolaylık demektir. İngilizce öğrenirken öğrendiğiniz kurumun önemi büyüktür. Eğitim kurumlarının öğretme şekli veya eğitimcinin başarısı öğrencilerin öğrenmesini olumlu ya da olumsuz etkileyen faktörlerdir. İngilizce kelimeler her yaşta öğrenilen bir dildir. Kreş dönemlerinden tutun da üniversite dönemine kadar sürekli hayatımızda olan derslerin başında gelir. Okul dönemlerinde önemsenmeyen ya da hafızalarımızda kalmayan İngilizce iş hayatımızın vazgeçilmez şartları arasındadır. İş başvurularında özellikle adayların özgeçmişine bakılırken İngilizce bilgisine önem verilmektedir. En basit garsonun bile turisti anlayabilecek ve sorununu giderebilecek kadar İngilizce bilmesi gerekir.

İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra yanınızda mutlaka bir İngilizce sözlük bulundurmanızın faydası vardır. İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşan her birey her sözcüğü bilecek diye bir şartı yoktur. Bazen sık kullanmadığı için bilmediği sözcükler ile karşılaşabilir. İngilizce meyveler, sebzeler, saatler, mevsimler aylar derken ilk başlangıçta bu bilgiler öğretilir. Fakat sık kullanılmadığı sürece ise unutulabilir. İngilizce yemek tarifi okurken karşınıza bilmediğiniz malzemeleri mutlaka çıkacaktır. Malzemeleri bilmemeniz İngilizce bilmediğiniz anlamına kesinlikle gelmez. Bu şekilde düşünerek motivasyonunuzu kesinlikle düşürmemelisiniz. İngilizce öğrenirken yapamayacağım kaygısını hafızanızdan silin. Daha çok yapacağınıza dair umudunuz olsun. Aksi halde karamsarlığa kapılıp öğrenme hevesinizi de yitirirsiniz. Motivasyonunuzu düşürecek eylemlerden kaçınmalısınız. Seviyenize uygun videolar filmler izleyerek konuşulanları anlamaya çalışmak keyfinizi yerine getirecektir. Mobil uygulamaları indirerek seviyenize uygun testler yapabilirsiniz. Testlerde telaffuz hatalarınızı da öğrenebilirsiniz. Her kelimenin anlamlarını da öğrenebileceğiniz bu uygulamalar üstelik ücretsiz bir şekilde indirilmektedir. Sürekli yanınızdan ayırmadığınız telefonlarınızda zaman geçirmek için uğraş arayacağınıza bu uygulamalar sayesinde öğrendiklerinizi test edebilirsiniz.

İngilizce öğrenebileceğiniz birden fazla kanal vardır. Müsait olduğunuz durumlarda eğitiminizi alabileceğiniz online İngilizce eğitim siteleri son dönemlerde oldukça popülerdir. Eğitmenlerin tamamının ana dilinin İngilizce olması, bu dili anavatanından öğrenmek gibi bir olaydır. Pratik yapmanıza olanak sağlayan bu siteler konuşmaya meyilli eğitimi tercih etmektedir. Defter kalem olmadan sadece konuşarak öğrenilen İngilizcenin kalıcı olması da kaçınılmazdır. Bir bebeğin konuşmaya öğrenmesi gibi düşünülmektedir. Nasıl bebek daha öncesinde konuşacağı kelimeler hakkında bilgi sahibi değilse öğrenci de daha önce öğrendiği tüm bilgileri bir köşeye bırakıp sıfırdan kelime ve gramer yapısı öğrenmektedir. Bunu öğrenirken ise ezber yapmasına da gerek yoktur. Bilmeden ve öğreticiyi taklit ederek İngilizce öğrenmek son dönemlerin modası olmuştur. Başarı oranı ise istenilen derecededir. İlerleyen zamanlarda İngilizce öğrenmenin bu kadar kolay olduğunu, boşuna endişelendiğinizin farkına varırsınız. İngilizce ön yargılarınızın boşuna çıktığı bir dildir. İstenildiği zaman kolaylıkla öğrenilebilen özelliğe sahiptir. Inter İngilizce blog sayfalarına bakarak da eğitim alacağınız kurumu seçebilirsiniz. Bu sayfalarda yer alan öğrenci yorumları karar vermeniz konusunda size yardımcı olabilir. İngilizce seviyeniz ne olursa olsun seviye tespit testlerine girmeden sıfırdan eğitim almanız daha başarılı olmanızı sağlar. Daha önce öğrendiğiniz her sözcük, fiil ve gramer kurallarını bir kenara bırakıp yeni bilgileri öğrenmeye bakmalısınız. İngilizceyi öğrenirken bu metodu uygulayan eğitim kurumlarını seçerek istediğiniz İngilizceyi kolaylıkla öğrenin.

You must be logged in to post a comment Login