Klasik Alyans Modelleri

24 Mart 2018 Cumartesi, 14:48

Alyans evliliklerde birlikteliğin sembolü olan, erkek ve kadınların kullandığı parmağa takılan halkadır.

İnsana özgü olan aşk, evlilik, birliktelik gibi güzel durumları resmileştirmek ve bir eşya ile bu sevgiyi temsil etmek ayrıcalıklı bir haldir. Paylaştıkça çoğalan sevgiyi güzel bir yüzük aracılığı ile insanlara duyurarak aşkı ilan etmek güzellikleri de beraberinde getirir. Bu yüzden parmağa takılacak olan yüzüğün en güzel modelini tercih edebilirsiniz.

Alyansın Tarihi

Alyansın tarihine bakıldığı zaman Roma’dan beri bu halkanın kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Fakat nişanlı veya evli olmanın sembolü olarak 11. Yüzyıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Bu dönemde alyans aşk ve birlikteliğin sembolüydü. Sol eldeki parmağa bu yüzüğün takılma nedeni ise parmaktan kalbe aşkın gittiği inancıydı. Bahsedilen inanıştan kaynaklı olarak evlilikte, alyanslar sol eldeki parmağa takılır. On birinci yüzyıldan bu yana gelen bu inanış günümüze kadar ulaşmıştır.

Eski dönemlerde takılmaya başlanan ve birlikteliği sembolize eden alyans günümüz şartlarında daha modern ve çeşitlidir. Kişi tercih ettiği, kendine uygun olan alyansı kullanabilmektedir. Anlamı değişmeyen bu yüzüklerin her geçen yıl modelleri değişiklik göstermektedir. Tasarım ve şekil itibariyle oldukça ihtişamlı olan bu yüzükler usta tasarımcılar sayesinde gelişmiştir. Sade, kişiye özel ve taş işlemeli birçok model insanların hayatına girmiştir.

Birbirinden Çeşitli Modeller

Kadınlar erkeklere kıyasla daha romantik ve ince düşünen varlıklardır. Dolayısı ile kadına hediye olarak alyans almak, ilişkinizi şık bir sembolle taçlandırmak kadının unutamayacağı bir ana sahip olmasını sağlar. Aşıkları, nişanlıları ve en kıymetli kurumlardan biri olan evlilikleri yansıtan alyanslar çeşitli modelleri ile dikkat çeker. Her insanın tarzı farklıdır. Bazı insanlar çok taşlı yüzükleri tercih ederken bazıları sade modelleri beğenmektedir. Bu çeşitliliği içeresinde barındıran ve yüzükleri en güzel hali ile piyasaya süren bir alandan alışveriş yapmak kişilerin doğru karar vermesini sağlar.

İnsanlar için yüzük takmanın manası değişebilir. Erkek ve kadın için yüzük takmak veya takılan yüzün şekli, modeli aynı anlamı içermeyebilir. Bu duruma rağmen iki insanın aşkını bir sembole yüklemek ve aynı eşyanın iki kişide de olması güzel bir duygudur. Bu nedenle alyans seçimi, yüzüğün parmaktaki duruşu, taşların işlenme tarzı, yüzük üzerindeki semboller ilişkiler için özel anlamlar içerir. Hal böyle olunca yüzük seçmek ve herhangi bir yüzükte karar kılmak zor gibi görünebilir. Model çeşitliliğinin fazla olması ve yüzüklerin tasarımının gerçek anlamda iyi olması bu zor durumu değiştirmektedir.

Birbirinden farklı modelleri, son moda alyansları en ince detayı ile özenli bir şekilde üreten Mortaki firması muazzam takılarını kullanıcılara sunmaktadır. Her geçen zaman içerisinde yenilenen alyans modelleri ve diğer takı çeşitleri uygun fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Takılarla ilgili merak edilen sorulara yedi yirmi dört destek veren firmanın özel kategorilerini inceleyebilirsiniz. Kişi bunun yanı sıra ‘’kendi takını kendin tasarla’’ kategorisi sayesinde hayalinde canlandırdığı takıyı tasarlayabilmektedir. Hayalinizden bir parçayı aşkınızın sembolüne taşımak hoş bir anı olabilir.  Tasarımlarınızı göndererek takı uzmanlarıyla iletişime geçebilir ve hayalinizdeki yüzüğü parmağınızda taşıyabilirsiniz. Firmanın detaylarını incelemek, takılara göz gezdirmek, fiyat listesini görmek ve siparişlerinizi tamamlamak için mortaki.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

You must be logged in to post a comment Login