Kolay İngilizce Nasıl Öğrenilir? İngilizce’ye Macera Dolu Bir Giriş

23 Mayıs 2018 Çarşamba, 16:00

Dünya insanlarının kullandığı İngilizce ülkemizde de öneme sahip bir dildir. İngilizce öğrenildiği takdirde birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. İş hayatında daha başarılı olmanıza, yurtdışında iş imkânına ve iyi bir anne ya da baba olmanıza kadar fayda sağlar. İngilizce nasıl öğrenilir ya da nereden öğrenilir en çok araştırılan konuların başında gelir. İngilizce tek başına öğrenilecek bir dil değildir. Mutlaka profesyonel alanda faaliyet gösteren bir eğitim kurumundan öğrenilmesi gerekir. Eğitim kurumunu tercih ederken eğitim şekli, başarı oranları ve eğitmenin öğrenciler üzerindeki başarısını bilerek hareket etmek daha mantıklıdır. Bunun için forum siteleri yardım alabileceğiniz kaynakların başında gelir. İngilizce öğrenirken acele etmemek de önemlidir. Beklentilerinizi yüksek tutmadan öğrenmeye çalışmak hedeflerinize ulaşmayı kolaylaştıracaktır. Birden konuşmak ya da sözcük hafızanızı istediğiniz seviyeye getirmek zaman alacaktır. Öğrenme süreci içerisinde öğrencinin konuşmaya meyilli olmasını sağlayan ezberden çok konuşmaya dayalı bir yöntem ile eğitim veren kurumlar tercih edilirse beklentiler en iyi seviyede karşılanır. İngilizce öğrenmek için göstereceğiniz çaba işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Her açıdan öğrenilmesi gereken bu dil başarılı bir iş hayatınızın temellerini oluşturur. Pratik yaparak İngilizce öğrenirseniz hafızanızda daha kolay kalır. İngilizce öğrenmeye kalıcı çözümler sunan eğitim kurumları ile görüşme sağlayıp ihtiyacınız olan İngilizce eğitimini alabilirsiniz. Bazı öğrenciler konuşma olayında pasiftirler. İngilizce konuşmaktan korkarlar. Bazıları ise konuşulanları çok iyi anlamasına rağmen bunu konuşmaya ya da yazıya dökemez. Bu eksikliği giderebilen öğrencinin ihtiyacı olan eğitimin ne olduğunu bilen eğitim kurumlarından eğitim almak her zaman daha avantajlıdır.

İngilizce öğrenmeye karşı her zaman millet olarak ön yargılı davranırız. Kimi insan için gereksiz kimi insan için ise zaman kaybıdır. İngilizce aslına bakarsanız hayatınızın hep içinde olan bir dildir. İngilizce içerikli yazılar, makaleler, videolar veya filmler görmeniz mümkündür. Gün içinde mutlaka İngilizceye dair bilgiler görebilirsiniz. İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra İngilizce sözcüklere hatta cümlelere daha çok ilgi duyarsınız. Bildiğiniz kadarıyla çevirmeye çalışıp anlamaya çalışırsınız. Bu da merak duygunuzun artmasına neden olur. İngilizce merak edildiği sürece öğrenilebilen bir dildir. İngilizce öğrenirken kendi çapınızda seviyenize uygun İngilizce konuşma hazırlama yöntemini tercih edebilirsiniz. Karşınızda biri varmış gibi konuşmaya çalışmak telaffuzunuzun düzelmesi açısından da fayda sağlayacaktır. Birkaç sözcük ile cümle kurmaya başladıktan sonra zamanla cümlelerin daha profesyonel ve akıcı hale geldiğini görebilirsiniz. Biraz emek vermeniz gereken bir dil olduğu için acele etmemenizde fayda vardır. Aksi halde bocalayıp motivasyonunuzu düşürebilirsiniz. Yabancı kaynaklı romanlar okuyup bunu anlamaya çalışmalısınız. Seviyenize uygun yüzlerce hatta binlerce roman vardır. Bu romanları okuyup anladığınız zaman motivasyonunuz birden arttığını, İngilizce öğrenmeye karşı daha ilgili olduğunuzun farkına varacaksınız. En önemlisi İngilizce öğrenmeden önceki ön yargılarınızın aslında ne kadar yersiz olduğunu kolaylıkla anlayacaksınız. İngilizce konusundaki endişeleriniz bazen İngilizce öğrenmenin önüne geçer. Dolayısıyla İngilizceyi yapamamaktan korkarsınız. Millet olarak en büyük eksiğimizin İngilizce olduğu da bilinen gerçeklerin başında gelir.

İngilizce öğrenmeye başladığınız anda yaşadığınız kaygıyı zamanla mutluluğa dönüştürmek sizin elinizdedir. İlk başlarda İngilizceye dair bir sözcük bile bilmiyorken zaman geçtikçe binlerce sözcük bilmeniz ne kadar emek sarf ettiğinizi apaçık ortaya koyacaktır. İngilizce macerası tam da bu kaygıların mutluluğa dönüştüğü bir süreçtir. Bu süreçte kaygı ne kadar zirvede de olsa zamanla bu kaygı yerini mutluluğa bırakacaktır. Bir kelime dahi konuşamazken bir bakmışsınız kat ettiğiniz yol bir hayli uzun öğrendikleriniz ise profesyonel bir şekilde konuşacak kadar fazla… İngilizce kaygıyla öğrenilecek bir dil değildir. Aksine daha sakin olduğunuz sürece öğrenilecek bir dildir. Beklentilerinizde akıcı İngilizce konuşmak varsa bunun için zamana ihtiyacınızın olması gerektiğini de bilmeniz gerekir. İngilizce konuşmaya başladıktan sonra hayatınızın birçok yerinde İngilizceye dair konuya yer vereceksiniz. Çoğu zaman konuşmak anadilinize göre daha keyif verecek. Yapboz gibi ya da bir bulmaca gibi bilmediğiniz sözcüklerin anlamlarını öğrenerek cümleyi anlamak hevesinizi bir kat daha arttıracaktır. Kısacası İngilizce hayatımızda olduğu sürece birçok konuda da avantaj sağlayacaktır. En basiti iyi bir iş fırsatının kapısını açacaktır. İstediğiniz sektöre daha kolay girebilirsiniz. Arkadaş çevreniz İngilizce bilginiz sayesinde her geçen gün artar. Çekingen tavırlarınız yerini kendine güvenen ve sosyal bir kişilik alır. İngilizce konuştukça kendinize olan güveniniz artar. Daha çok arkadaş daha güzel zamanları beraberinde getirir. Hedeflerinize ulaşmanız hayal ettiğiniz üniversiteye daha kolay girebilirsiniz. İngilizceyi istenilen seviyede öğrenmek için ise doğru eğitim kurumunu seçmek önemlidir.

You must be logged in to post a comment Login