e
sv

KRAL POP RADYO POWERTURK FM’İ İLK KEZ GEÇEREK EN ÇOK DİNLENEN RADYO OLDU

Kasım ayı Riak araştırma sonuçlarına göre Kral Pop Radyo, Powertürk FM’i en çok dinlenen radyolar sıralamasında geçerek Türkiye’nin en çok dinlenen pop müzik radyosu ünvanına ilk kez sahip oldu.

3 AYDIR YAYIN AKIŞINDAKİ SEÇİCİLİK BİTTİ

Yayın akışındaki her bir çalışmadaki seçici duruşu ile bilinen Powertürk’ün son 6 aydır yayınlarında özellikle Z kuşağına hitap eden arabesk rap, k-pop tarzı şarkılara yer vermesinin müzik camiasında bu düşüşündeki etmenler olarak yorumlanıyor. Öğle kuşağında da Slowtürk ve Joytürk’ün uyguladığı formatı uygulayan Powertürk’ün yayın akışında geçtiğimiz günlerde yaşanan müzik direktörlüğü değişiminden sonra da yayınlarında değişiklik olmadığı görülüyor. Hatırlanacağı üzere daha önce Emre Karakurt’un yürüttüğü Koray Hatipoğlu getirilmişti.

DİJİTALE BÜYÜK YATIRIM YAPTI

Son 2 yıldır dijitale ciddi bir yatırım yapan Power Grup’ta yayıncıların enerjisini de Powerapp isimli uygulamaya verdikleri görülüyor.

YAYIN AKIŞINDA VE MÜZİK FORMATINDA DEĞİŞİM OLACAK MI ?

Şimdi yıllardır “Türkiye’nin Türkçe pop’ta en çok dinlenen radyosu” sloganı ile yayına yapan Powertürk‘ün bu düşüş sonrasında yayın akışında ve yayın formatında değişiklik yapıp yapmayacağı dinleyicileri arasında merak ediliyor…

RİAK 2020 KASIM İSTATİSLİKLERİ

Onur Kutlu Özel Haber

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

KRAL POP RADYO POWERTURK FM’İ İLK KEZ GEÇEREK EN ÇOK DİNLENEN RADYO OLDU

x