Kurumsal hayatı bıraktı kendi markasını kurdu! İrem Ülbe ile NASOZ markasının hikayesi

Tasarımın ve dijital ticaretin geleceğe yön vermeye başladığı bu dönemde Türkiye’nin global bir oyuncu olduğu tekstil sektöründe de yeni markalar gelmeye devam ediyor. Kurumsal hayatı bırakarak NASOZ markasıyla kendi tasarımlarını üretmeye başlayan genç kadın girişimcilerden biri de İrem Ülbe.

Pandeminin etkileriyle çok ciddi bir hız kazanmış olan dijital dönüşüm süreci her sektörde olduğu gibi tekstil sektöründe de yeni oyuncuları getiriyor. Tasarım ürünlerin değerinin her geçen gün artış göstermesi özgün tekstil ürünleri taşımak isteyen insanların katlanarak artması geleceğe dair ipuçlarını da beraberinde getiriyor. Kurumsal hayatı bırakarak bu alanda NASOZ markasıyla üretime başlayan genç kadın girişimcilerden İrem Ülbe, pandemi koşullarının yaratmış olduğu tüm olumsuzlukları bir kenara bırakarak bu sürecin avantajlarına odaklandı. Her krizin fırsatları da beraberinde getirdiğine inandığını belirten Ülbe “2020 yılının Ocak ayında çalıştığım kurumsal bir firmadan ayrılarak Haziran ayın da kurduğum NASOZ markasıyla kendi yolculuğuma başladım.

Yolculuğumuz pandemi koşulları nedeniyle her ne kadar zorlayıcı olsa da tüm gücümüzle markamızı büyütebilmek ve krizi fırsata çevirebilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünyanın yeni bir dönüşüm içerisine girdiğine ve içerisinden geçtiğimiz bu sürecin doğum sancıları olduğuna inanıyorum. Sıradanlıktan uzak ruhu olan ve rahatlığın ön planda olduğu ürünler çıkararak bu ürünleri dünyaya sunmak istiyoruz. Özel nakış tasarımlarımızın barındırdığı yaşam enerjisini tüm dünyaya ulaştırabilmeyi hayal ediyoruz. İlk seride sadece T-shirt üretmişken atıldığımız bu yolculuğumuza sweatshirt ve takıyıda ekleyerek ürün gamlarımızı çeşitlendirdik” dedi.

 

NASOZ ÜRÜNLERİ SATIŞ LİNKLERİ

TRENDYOL NASOZ

SHOPIER NASOZ

NASOZ INSTAGRAM SAYFASI

Ürünleri tasarlarken ve üretime geçerken doğaya odaklandıklarını vurgulayan Ülbe sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ürünlerimizi tasarlarken doğada yer alan hayvanlar, bitkiler ve yaşam enerjilerine odaklanıyoruz. T-shirt üretiminde yaşam ağacı, monstera (devetabanı bitkisi), yaşam çiçeği, OM, parodia kaktüs, şahmeran, tilki, turna ve yengeçten ilham aldık. Sweatshirtlerimiz de OM, şahmeran, göz ve mavi ayaklı booby kuşuna yer verdik.

 

 

 

Takılarımız da ise yine doğanın renklerinden esinlendik. Gümüş ve gümüş üzeri altın kaplama olan takılarımızla, el emeği olan tasarım cam objeleri birleştirdik. Her motifin ruhu ve hedef kitlesi birbirinden ayrı.

 

Ürünlerimizi üretirken odaklandığımız tek şey ise kalite oldu. Ürün kalitesine verdiğimiz önem, özgün hissettiren ve anlam içeren tasarımlarımız ile kullanıcılarımızın uzun süreli severek kullanabilecekleri ürünler çıkarmaya çalıştık.”

Dijital pazarlama kanallarının öncelikli satış ağları olduğunu vurgulayan Ülbe “Ürünlerimizi ‘nasoz.shop’ instagram hesabımızdan kullanıcılara sunuyoruz, aynı zamanda fiziki satışlarımızı da şuan için Hich Luxury Concept Store (İzmir) ve Design Market’te (İstanbul ) gerçekleştiriyoruz’’ dedi.’’

 

İREM ÜLBE KİMDİR?

1991 yılında Bandırma’da doğdu. Ortaokul ve lise öğretiminden sonra İstanbul’da Bahçeşehir Üniversi’nde Endüstri Mühendisliğinden 3,5 senede mezun oldu. Mezun olduktan sonra Amerika’da University of California’da (UCLA) Proje Yönetimi eğitimi aldı. Amerika eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüş yaptı ve kurumsal bir firmada satın alma departmanında görev aldı. Kurumsal hayata 2020 yılında veda etti ve tutkusu olan tasarım yolculuğuna başladı.

 

 

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Kurumsal hayatı bıraktı kendi markasını kurdu! İrem Ülbe ile NASOZ markasının hikayesi

x