baby sensory

Masif Parke

29 Kasım 2019 Cuma, 10:19

Değerli tür ağaçlar ile üretilen ve katman bulunmayan ürünlere parke denilmektedir. Masif Parke, yer döşeme alanında en çok kullanılan malzemeler arasındadır. Uzun süre kullanılabilmesinin yanında ses ve sıcaklık yalıtımı özelliği ile de dikkat çekmektedir.  Zemin kaplama türleri arasında en çok tercih edilen ürün olan parke, çeşitli ağaçların işlenmesiyle elde edilir. Afrika’nın ve çeşitli Uzak Doğu bölgelerinin tomruklarının ülkeye getirilmesi ile üretilmektedir. Ülkemizde de kullanılabilecek hammadde alanları vardır.

Masif Parke Özellikleri

Masif Parkelerin en önemli özelliği uzun ömürlü kullanım için uygun olmasıdır. Dayanıklı ve sağlam yapıda ağaçlardan üretilen parkeler, kolay cilalanma ve işlenme özellikleriyle de öne çıkmaktadır. En az 40 yıl süreyle sorunsuz kullanılabilen parkeler; sıcak, sessiz ve sağlıklı alanlar oluşmasını sağlamaktadır. Parkelerin bazı özellikleri ve fiyatları farklılık gösterebilir. Parke üretimi sağlıklı koşullarda ve çevreye zarar vermeden yapılmaktadır.

Masif Parke Avantajları

Yapı malzemelerinden olan parkenin çeşitli avantajları vardır. Masif parke, ağaçlardan oluşur ve ek bir madde içerme. Doğal ağaç ürünü olması sebebiyle önemlidir. Sıcaklığın ve seslerin yalıtımında önemlidir. İşlenmesi kolay olmasının yanında geri dönüşüm özelliği ile de dikkat çeker. Parkeleri incelemek için https://salkimorman.com.tr/masif-parke.htm sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login