baby sensory

Phyto Kullanımı

19 Şubat 2019 Salı, 10:39

Saçlar insan vücudunun en estetik görünen yerlerinden biridir. Bununla birlikte saçlar ve saç kökleri bulundukları yer itibariyle sürekli toz, güneş ışığı ve hava kirliliği gibi dış faktörlere maruz kalmaktadır. Bunun yanında günlük hayatın koşuşturması içinde çok fazla stres de saç sağlığı için olumsuz etkilere neden olur. Kurutma makinesi, saç bakımı için kullanılan boya ve diğer kimyasal kozmetik ürünleri de saç sağlığını olumsuz etkiler. Bunlar sonucunda saç kökleri sağlıksız bir hale gelir, saçların rengi matlaşır, saç telleri sertleşir ve kırılır. Bu gibi durumlarda saçın bakımı için phyto, doğal çözümler sunar.

Phyto İle Saç Bakımı

Saçlar, vücutta sadece tırnaklarda bulunan ve keratin adı verilen bir maddeden oluşur. Saçın; kütikül, medulla ve korteks adı verilen üç bölümü vardır. Saçlar vücutta bulunan diğer kıllara nazaran çok daha hızlı uzarlar. Keratin maddesi saçların temel bileşeni olduğundan, keratin içeren phyto formülü, saçı köklerinden itibaren besleyerek güçlenmesini sağlar. Ayrıca içerdiği keratin sayesinde, saça nem kazandırılarak çok daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Keratin ile beslenen saçlar daha canlı, parlak ve kırılmalara karşı daha dayanıklı olmaktadır.

Phyto Saç Bakımında Uzmandır

1967 yılında Patrick Ales adında vizyoner ve tutkulu bir kuaför, Paris’te kuaför çıraklığı yaptığı sıralarda kullanılan kimyasal malzemelerin müşterilerin saçlarına ve kuaförlerin ellerine zarar verdiğini görür. Bu amaçla yola çıkan Patrick Ales, doğadan ilham alarak, tamamen bitkisel ve doğal bir çözüm bulmak amacıyla Phyto markasını Paris’te kurmuştur. Bu marka, yaklaşık olarak kırk yıldan fazla bir süredir saç sağlığı üzerinde araştırmalar yapmakta ve bitkilere dayalı bilimsel çözümler sunmaktadır. Ürünlerinin içeriğinde yer alan 500’den fazla maddenin yaklaşık %95’i bitkisel kökenlidir. Firmanın öncelikli hedefi ise ürünlerinin hiçbir şekilde saça zarar vermemesidir. Sonrasında ise saç ve saç derisi bakımının bitkisel imkanlarla yapılmasının sağlanmasıdır.

https://www.recete.com/phyto/  adresinde Phyto markasının saç bakım ürünlerini bulabilirsiniz. Dilerseniz siz ve sevdikleriniz için bitkisel çözümler sunan bu ürünleri avantajlı ödeme seçenekleri ve kargo hizmeti ile teslim alabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login