Vatan Şaşmaz son röportajı: Ardımda iz bırakmak istiyorum

Beşiktaş’ta bir otel odasında cinayete kurban giden Vatan Şaşmaz, son röportajını Emre Saygı’ya vermişti.

Sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz hayatını kaybetmeden önce son olarak perşembe akşamı Emre Saygı’nın hazırladığı interaktif Talk Show programı ‘Hadi Be’nin canlı yayınına konuk olmuştu. Şaşmaz’ın evinde gerçekleşen ‘Hadi Be’ canlı yayınında, ünlü sunucu özel hayatından ve eşi Yasemin Adalı ile olan ikinci evliliğine kadar bir çok konu hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtlamıştı.

‘Dondurulmak İsterdim’
Kanser olan Çinli bir iş kadınının öldükten sonra kendisini dondurduğunu ve hastalığın tedavisi bulununca çözüleceğini, kendisinin de böyle bir şeyi merak ettiğini ve denemek istediğini söyleyen Vatan Şaşmaz “49 yaşındaki kanser hastası Çinli bir kadın öldü ve kendini dondurdu 50 sene sonra falan tedavisi bulununca çözülmeyi istedi. Ben bunu yapmayı çok isterdim geleceği merak ettiğim için. Birde ölüyor musun? arafta mısın? bilmiyorsun ruh çıkmış oluyor çok merak ediyorum nasıl bir şey olduğunu” dedi.

‘Ardımda İz Bırakmak İstiyorum’
Halit Kıvanç’ın izinden gittiğini ve ardında bir çizgi bırakmak istediğini söyleyen Halit Kıvanç “Halit Kıvanç bana, ben ustalarımın ve başkalarının çizgilerini izleyerek bir şeyler yaptım ve ardımda kendi çizgimi çizerek devam ediyorum dedi bende Halit abinin izinden gidiyorum ve benim ardımdan bir çizgi bırakarak devam etmek istiyorum” dedi.

‘Yeni Projeler Bayramdan Sonra’
Yeni projelerinin olduğunu ve bayramdan sonra netleşeceğini söyleyen Vatan Şaşmaz, “Yeni projelere başlayacağım ama bayramdan sonra netleşecek. Yapmadığım hava durumu sunuculuğu var onun haricinde her şeyi yaptım. Meteorolog değilim ama sunmak isterim. Beni emekli olunca stüdyonun bir kenarına koysunlar orada” dedi.

‘Bohem Yaşıyorum’
İki kere iş batırdığını para kazanıp o parayı çoğaltamadığını söyleyen Vatan Şaşmaz, “Ben iki kez iş batırdım. Bir 50 bin dolar ve 50 bin liralık işti. Birisi dergi işiydi. Birde eski kayın biraderimle yemek işine girmiştik. Bir sezon yaptık paramız battı. Bir daha hayatta girmem ticarete. Ev alıyorum onun kirasıyla yaşamayı düşünüyorum. Ben it gibi çalışıp hayvan gibi yiyorum ama parayı çoğaltamıyorum. Biraz daha bohem yaşamayı tercih ediyorum” dedi.

‘Eşim Benim Hayatımı Planlıyor’
Evde eşinin kendisine en çok kızdığı şeyin hayatını iyi planlamaması olduğunu söyleyen Vatan Şaşmaz “Evde eşimin bana en çok kızdığı şey hayatımı iyi planlamamam. Benim hayatımı benden çok planlıyor düşünüyor beni. Ben kendimi akışa bıraktım ama o benim için kederleniyor” dedi.

‘Hiperaktif Bir İnsanım’

Hiperaktif birisi olduğunu ve hiperaktifliğinin bittiğinde kendisinin de biteceğini söyleyen Vatan Şaşmaz, “Ben hiperaktif adamım yerimde duramıyorum. Arkadaşlarım balık tutuyorlar ben sıkılıyorum. Benim suya girmem balıkla boğuşmam lazım. Hiperaktifliğim biterse ben biterim. Aslında ağır yaşarsan daha çok yaşarsın. Hızlı koşan atın diye bir söz vardır”, dedi.

‘Zeki Müren Hastasıyım’

Çok koyu Zeki Müren ve musiki hastası olduğunu söyleyen Vatan Şaşmaz, “Çok koyu Zeki Müren hastasıyım. Musikiyi başından beri takip ediyorum Zeki Müren’i de çok seviyorum. Yeni nesilden de Umut Akyürek’i beğeniyorum”, dedi.

‘Ben Aslında Vampirim’

Kendisine hiç değişmediğini söyleyenlere çok değiştiğini ve aslında vampir olduğu konusunda takıldığını söyleyen Vatan Şaşmaz, “Ben çok değiştim. Hiç değişmiyorsun diyorlar. Benim yaşım 42 değil 420 çünkü ben bir vampirim diye takılıyorum. İsviçre’de bir iğne varmış 250 bin dolarlık genleri gençleştiriyor kansere deva oluyormuş. Soruyorlar yapar mısın? diye bir 10 yıl bekleyip ucuzlamasını beklerdim. Nazar değdireceksiniz ama bana Maşallah deyin”, dedi.

‘Lüksü Seviyorum’

Lüksü ve arabaları sevdiğini ancak hesabını bilen birisi olduğunu söyleyen Vatan Şaşmaz, “Hesabını bilen bir insanım ama cimri ve tutumlu değilim çok para harcarım. Araba, saat falan severim lüksçüyüm yani. Ama istif ve israf yapmam kesinlikle” dedi.
‘Ne Akarım Ne de Bulaşırım’

Evdeki yardımcılarının kendisine tavşan kakası gibi adamsınız dediğini söyleyen Vatan Şaşmaz, “Yardımcımız bana tavşan kakası gibi adamsınız diyor. Ne kokarsınız ne bulaşırsınız dedi. Ne demek istiyorsun abla dedim hiç kirletmiyosunuz ama pisliğinizde çıkmıyor dedi. Anadolu benzetmesiymiş bu. Bir şey yapılacaksa yaparım ama eşim elleme der genelde” dedi.

‘Hayatımcılık Noktasındayım Hanımcılık Değil’

Eşine en minimum dırdır noktasında olduğunu ve ikinci evliliği olduğu için ustalık döneminde olduğunu söyleyen Vatan Şaşmaz “Hayatımdaki en minimum dırdır noktasındayım. Ustalık dönemim bu ikinciye evlendiğim için olayı çözdüm. Dırdırlarım enerjik ve minimal noktada. Gereksiz diyaloglardan kaçınıyorum ve daha az kavga oluyor böyle. Peki hayatımcılık noktasındayım hanımcılık değil ama bu. Hanıma bıraktım her şeyi ve çok mutluyum” dedi.

‘Alp Kırşan’dan Bilgi Aldım’

Balıkçılığa merak saldığını ve bunun için Alp Kırşan’dan bilgi aldığını söyleyen Vatan Şaşmaz “Yemeyeceğim balığı avlamıyorum. Balığı zıpkınla vurup akşamına yiyorum. Balık için baya para verip olta aldım ve Alp Kırşan’ı aradım. Alp Kırşan Türkiye’nin en iyi balıkçılarından birisidir o atar çeker bende motive oldum ve başlıyorum balık tutmaya” dedi.

‘Otelci Olmak İsterdim’

Dedesinin işinden dolayı çocukluğunda otelci olmak istediğini söyleyen Vatan Şaşmaz “Benim dedem sabuncuydu otellere kullan at sabunlar verirdi bende otelci olmak isterdim. Turizm işletme mezunuyum. Ben herhalde bu işi yapmasam 5 veya 7 yıldızlı bir otelin genel müdürüydüm” dedi.

‘3 Gün Sonra Haber Verin’
24 Ağustos Perşembe günü yayınlanan programda Emre Saygı’ya programın ne kadar izlendiğini soran ve Emre Saygı’nın “yayın bilgileri 3 gün sonra geliyor” cevabına Vatan Şaşmaz “O zaman bana 3 gün sonra haber verirsiniz” dedi.

mardin mutlu son

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Vatan Şaşmaz son röportajı: Ardımda iz bırakmak istiyorum

x