Yatar Daire Testere Modelleri

Plastik, metal, ahşap malzemelerin kesim işleminde kullanılan ve elektrikli motor bağlantı sistemine sahip olan daire kesicilerin takılması ile işleri kolaylaştıran makinelere daire testere ismi verilir. Kesilmesi planlanan malzemenin özelliklerine göre tercih edilen makine ve makineye takılacak olan kesme diski değişiklik gösterir.

Kesme disklerinin boyutsal anlamda ve kesilmesi istenen malzemeye uygun olacak biçimde tercih edilmesi gerekir. Diskin yüksek bir devirde dönmesi ile birlikte belli bir baskı uygulanmasının ardından kesim işlemi gerçekleştirilir. Düz kesimler yardımı ile kesilecek malzeme parçalara ayrılır. Kesilen malzeme cinsine ve ölçüsüne göre de motor gücü de değişiklik gösterir. Hızlı ve doğru bir şekilde kesim sağlamak amacıyla en çok yatar daire testerelerden destek alınır.

Yatay Daire testere Kullanım Alanları

Marangozlar, demirciler, plastik doğrama işlemlerinde, soğuk demirciler ve parkeciler tarafından yoğun olarak tercih edilir. Boyut bakımından büyük ve oval şekilde yer alan yatar daire testere elektrikli veya şarjlı model seçenekleriyle her ihtiyaç için alternatifler sunar. Kolaylıkla bıçak değiştirebilme olanağı sağlayan modeller, kullanıldığı alana göre değişiklik gösterir.

Yüksek güvenlik fonksiyonları ile donatılan modeller basit bir şekilde kullanım sunmasının yanında istenmeyen kazaları önleyen güvenli kullanım imkânı da yaratır. Uzun boy materyallerin kesiminde, dolu, boş ve profil malzemelerin kesim işlemlerinde, çapraz, gönyeli ve açılı kesim gerekli olan parçalarda sıklıkla tercih edilir.

Yatay Daire testerenin Çalıştırılması İşlemi

Yatay dairesel testere kullanımı için tecrübe ve bilgi sahibi olunması gerekir. Kesime başlamadan önce iş güvenlik ekipmanları kontrol edilmelidir. Eğer tablada sabitleme düzeneği varsa parçanın sabitlenmesi gerçekleştirilir. Ancak bulunmadığı zamanlarda da uygun biçimde konumlandırılması sağlanır. Hareket etmesini önlemek amacı ile sıkı bir şekilde tutulması gerekir. Motor şalterden açılır ve belirli bir devire gelmesi sağlanana kadar beklenir.

Testere siperliğinin üstündeki ekipmanlardan tutularak parçaya doğru kuvvet uygulanır. Devamında ise istenilen kesme işlemi tamamlanmış olur ve yatar daire testere kapatılır. Motor devrini henüz alamadan kesim işlemine başlamak motoru yakabilir. Ayrıca gereğinden fazla baskı uygulamak testerenin dişlerine hasar verebilir. Detaylı bilgi için https://www.sanayiden.com/daire-testere adresini ziyaret edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Yatar Daire Testere Modelleri

x