baby sensory

Yüz Maskesi Özellikleri

19 Şubat 2019 Salı, 10:42

Yüz maskesi, tarihi Mısır dönemine kadar uzanan çok eski çağlardan bu yana güzellik için kullanılan bir yüz bakım yöntemidir. Güzellik tanrıçası Afrodit’in de kil ve çeşitli bitkilerle yapılan yüz maskesi kullandığı biliniyor. Yüz güzelliği için kadın erkek herkesin kullandığı yüz maskesi cilt tipine ve kullanım amacına uygun olarak seçilmelidir. Yüz maskeleri cildi besleyip rutin bir bakım yapmak için kullanılabileceği gibi yağlanma, cilt kuruluğu, sivilce, lekeler, mat görünüm, siyah noktalar, kırışıklık gibi cilt sorunları için de kullanılır. Maskenin içeriği kullanım amacına uygun olarak hazırlanır. Cilt tipinize ve kullanım amacınıza uygun olarak seçeceğiniz güvenilir bir yüz maskesi görünüşü güzelleştirip, yüzünüzün parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Yüz Maskesi Uygulama Alanları

Yüz maskeleri ciltteki problemin türüne ve yoğunluğuna göre özel amaçlı uygulanabileceği gibi cilde bakım yapmak ve güzel görünmesini sağlamak için de kullanılır. Yüz maskesi cildi temizleyip ölü derilerden arındırıp tıkanmış gözenekleri açmak için oldukça etkilidir. Arındırıcı yüz maskeleri cildi tüm toksinlerden ve siyah noktalardan arındırarak parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Besleyici maskeler içeriğindeki bitki özeleri ile cildi besleyip daha pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlar. Kırışıklar için kullanılan yüz maskesi ciltte hücre yenileyici etki yaparak kırışıkların giderilmesine yardımcı olur. Nemlendirici yüz maskeleri tüm cilt tiplerine uygun olan ancak kuru ve pul pul dökülen ciltler için çok faydalı olan maskelerdir.

Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır

Yüz maskesi kullanımı cildin durumuna, ciltte bir problem varsa sorunun yoğunluğuna uygun olarak kullanılır. Cilt tipinize uygun olarak alacağınız yüz maskesini göz çevresi ve dudaklar haricindeki yüz bölgenize ve boynunuza sürüp maske türüne uygun zaman kadar yüzünüzde bekletip ılık suyla yıkarsınız. Yüz maskesinin faydalı olabilmesi için düzenli olarak uygulanması gerekir. Maske çeşidine göre haftada bir iki ya da üç kez uygulanabilir. Yüz maskesi için cilt tipinize uygun bitkisel içerikli en kaliteli ürünü bizden alabilirsiniz. Cildiniz için en iyi yararı sağlayıp en iyi sonuçları verecek yüz maskesini https://www.recete.com/peeling-yuz-maskesi/  internet sitemizden alabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login