e
sv

Zümrüt Nedir? Nerelerde bulunur? Nasıl kullanılır?

Zümrüt taşı dört değerli taştan biridir. Saydam bir yapıya sahiptir. Genellikle yeşil ve koyu yeşil renkte olsa da kahverengi tonlarda olanı da vardır. Eski zamanda padişah asalarını süslemede kullanılan zümrüt taşı günümüzde mücevherleri süsleme ve mücevher yapımında kullanılır. Çok narin bir yapıya sahip olan zümrüt taşının üzerinde çatlak olmayanı içlerinde en kaliteli ve en değerli olanıdır.

Gerçek Zümrüt Taşı Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?                                                                   

Zümrüt  taşı narin yapısından dolayı genellikle üzerinde doğal çatlaklar vardır. Taşın üzerinde  çatlak olup olmadığına dikkat edilmelidir. Çok parlak rengi olmamakla birlikte biraz soluk görüntüsü olmalıdır. Çünkü ısıya dayanıklı bir yapısı yoktur. Aşırı sıcak ortamda bulunan zümrüt taşının rengi ve şekli bozulacaktır. Gücü simgeleyen zümrüt taşı oldukça yumuşak bir yapıya sahip olmasından dolayı darbelere karşı dayanıksızdır.

Zümrüt Taşının Kullanım Avantajları         

Fiziksel ve psikolojik bilinen çok fazla faydası vardır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinden, sindirimi düzenlemeye kadar birden fazla sağlık sorununa iyi geldiği bilinmektedir. İnsanı yatıştırıp sakinleştirme özelliği vardır. Gücün ve asaletin simgesi olan zümrüt taşı hediye olarak iyi bir alternatiftir. Çeşitli hediyelik ürünler için https://www.pirlantamerkezi.com/pirlanta-zumrut-yuzukler siteye bakabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Zümrüt Nedir? Nerelerde bulunur? Nasıl kullanılır?

x