e
sv

Hürrem’in intiharını kim engelledi?

Muhteşem Yüzyıl’ın dün akşam yayınlanan bölümü ile izlenme oranlarına damgasını vurdu. Hürrem Sultan’ın intihar etmeye çalışırken sezonun en büyük reytingine ulaştı.

Hürrem, Firuze’yi öldürmekten vazgeçip ona düello teklif etti. Sultan Süleyman’ın kimi isterse diğeri zehirle intihar edecektir. Bu teklif sonrasında ölüm korkusu yaşayan Firuze, Hürrem’den kurtulmak için bir plan yapar. Perşembe geceleri Sultan Süleyman’la halvet olmak Hürrem’in hakkıdır ve Firuze perşembe gecesini alarak Hürrem’in intihar etmesini sağlamak ister. Hürrem Sultan’ın onu korkutmak için astığı zaman meydana gelen izleri Sultan Süleyman’a göstererek perşembe gecesini almaya çalışır ve bu amacına ulaşır.

ZEHİR İÇMEYE KARAR VERİR
Perşembe gecesi Sultan Süleyman’ın kapısından dönen Hürrem intihar etmeye karar verir ve zehiri içmeye karar verir. Hürrem’i zehri içerken ummadığı birisi kurtarır. Afife Hatun, Hürrem Sultan’ı kurtarır ve Sultan Süleyman’ın perşembe akşamı Firuze Hatun’la da olmadığını söyler. Gerçeği öğrenen Hürrem intihar etmekten vazgeçer.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Hürrem’in intiharını kim engelledi?

x