Gülay Özdem kanal değiştirme rekoruna koşuyor

04 Mart 2014 Salı, 20:10

Ekranların güzel haber spikeri Gülay Özdem, değiştirdiği kanal sayısıyla rekora koşuyor.

Son olarak Fox TV’de gece haberlerini sunan Gülay Özdem, çalıştığı kanaldan sürpriz bir kararla istifa etti.

HABERTÜRK KARİYERİ 2 GÜN SÜRDÜ

Ekranların aranan yüzü olan ancak girdiği hiçbir kanalda uzun süre çalışamayan Gülay Özdem’in birkaç gün süren ekran maceraları da var.  Gülay Özdem, geçen sene Habertürk’te yalnızca iki gün boyunca program yaptıktan sonra istifa etmişti.

Radyoculukla başladığı kariyerine televizyonda haber spikeri olarak devam eden Gülay Özdem, sırasıyla MMC TV, Tatlıses TV, Cine5, Atv, tv8, Kanal 24, NTV, Habertürk, TRT Haber, A Haber ve Fox TV’de kariyerine devam etti. 33 yaşındaki güzel spiker, 3 yıl içerisinde neredeyse tüm kanalları dolaşmış oldu.

GÜLAY ÖZDEM KİMDİR?

Sunuculuğa, 9 Eylül Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği eğitimi aldığı dönemde, radyoda haber okuyarak başlayan Gülay Özdem, Kanal 24’ün eski Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Hoş’un çağrısı ve yardımlarıyla Kanal 24’te haber sunmaya başladı.

Kanal 24’teki “Sesler Yüzler Mekânlar” adlı programın eski sunucusu olan Gülay Özdem, 2009 nisan ayı başlarında NTV’de haber sunucusu olarak göreve başladı.

NTV’nin haber kuşaklarında yer alan haber programı “Gece Bülteni”, Gülay Özdem’in sunumuyla 2010 Ekim ayının sonuna kadar devam etti.

Gülay Özdem, 2010 Kasım ayının başında HaberTürk TV’de yalnızca iki günlüğüne “1 Gün” programını sundu.

27 Aralık 2010 ve 1 Nisan 2011 tarihleri arasında, TRT Haber kanalında hafta içi her gün saat 10’daki haber bülteninin hemen ardından yayımlanan “10’dan Sonra” adlı programda görev aldı.

2011 nisan ayı başlarında A Haber’e transfer olan Gülay Özdem, bu kanalda nisan ayından eylül ayının sonlarına kadar A4 Gece Kuşağı’nın sunuculuğunu yaptı.

Eylül ayı sonlarında yine aynı kanalda, sunuculuğunu daha önce Hilal Ergenekon’un üstlendiği ‘Uykusuz Her Gece’ programını devraldı. Özdem Mart ayı başında A Haber ile yollarını ayırmıştı. Gülay Özdem son olarak Fox TV’de gece haberlerini sunuyordu.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...