Yalan Dünya neden pazartesi'ye alındı?

04 Mart 2014 Salı, 20:12

TVaktuel.com – Metin YAMANER: Kanal D sürpriz bir kararla Yalan Dünya ve Arka Sokaklar dizilerinin yayın günlerini değiştirdi.

Kanal D'nin yıllardır en çok izlenen kanal olma özelliği geçtiğimiz ay sona erdi ve Star TV birinciliği ele geçirdi. Liderliği Star TV'ye kaptıran Kanal D, sürpriz bir karar aldı. Yalan Dünya ile Arka Sokaklar dizilerinin yayın günlerini değiştirdi. Cuma günleri yayınlanan Yalan Dünya dizisi önümüzdeki hafta pazartesi günü saat 20.00'de Kanal D ekranlarında olacak. Arka Sokaklar'da Yalan Dünyadan boşalan cuma gününe alındı.

NEDEN DEĞİŞTİRDİ?

Kanal D, pazartesi günleri O Ses Türkiye ve Karadayı'nın ardından Arka Sokaklar dizisi ile günün 3. oluyordu. Pazartesi gecesinin liderliğini ele  geçirmek ve en büyük rakibi Star TV'nin izlenme oranlarını düşürmek için AB grubunda yüksek izlenme oranlarına sahip Yalan Dünya dizisini yayınlamaya karar verdi. Cuma günleri AB grubunda birinci olan Yalan Dünya'nın, O Ses Türkiye'nin izlenme oranlarını düşürmesine kesin gözüyle bakılıyor. AB grubunda gireceği liderlik savaşında da 1. elde ederse Kanal D'nin planı tutmuş olacak.

BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURACAK

Kanal D, Yalan Dünya ile Arka Sokaklar dizilerinin yerlerini değiştirmekle bir taşla iki kuş vurmayı düşünüyor. Cuma günleri Yalan Dünya ile AB grubunda 1. oluyordu ve Kayıp Şehir'le Total'de ikinciliği elinde tutan Kanal D, Arka Sokaklar'ı yayınlayarak Total'de Huzur Sokağı'nın liderliğini indirmek istiyor. Arka Sokaklar Total'de iyi bir izlenme oranına sahip olmasın rağmen AB'de düşük bir oran yakalıyordu. Cuma günleri Kayıp Şehir'in Yalan Dünya'nın ardından AB'de ikinciliği alması ve Yalan Dünya'nın yokluğunda da birinciliği alabilme olasılığı Kanal D'ye pazartesi ve cuma günleri iyi bir izlenme oranı ile Star TV'ye kaptırdığı en çok izlenen kanal olma özelliğini tekrar kazandırabilir.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...