Paraya ihtiyacım yok güven bana dedi ama…

04 Mart 2014 Salı, 21:21

ATV’nin ilgiyle izlenen yarışmasında kaybeden yine ‘güven‘ oldu. Yarışmanın ilk anlarından itibaren ortağı Senirhan Güven’in kendisine güvenmesini isteyen ve rekora koşacaklarını vadeden İsmail Tufan, 12.sorudaki yüzleşmede butona basarak, ortağını yarı yolda bıraktı ve paranın tek başına sahibi oldu.

Tamer Karadağlı’nın sunumuyla ATV’de ekranlara gelen ‘Güven Bana’da dün gece emekli astsubay İsmail Tufan ile modacı Senirhan Güven yarıştı. Tufan okumayı ve yazmayı çok sevdiğini hatta 1966 yapımı, Cüneyt Arkın’ın başrolünde oynadığı ‘ Kolsuz Kahraman ‘ filminin senaryosunu takma isimle kendisinin yazdığını ifade etti.

Yarışmanın en başından itibaren ortağına kendisine güvenmesini salık veren emekli astsubay Tufan, ortağı Senirhan Güven’le beraber son soruya kadar gidebileceklerini, küçük paralarda gözü olmadığını ve her zaman paylaşmayı hedeflediğini söyledi.

12. soruya gelindiğinde yüzleşme için ayrılan ikilinin sahip olduğu toplam para 87.100 TL idi. Ortağı Senirhan Güven’in kendisine inanmasını sağlayan Tufan, 40.000 TL’de butona basarak ödülün tek başına sahibi oldu. Yarı yolda bırakılan Senirhan Güven ise, durumu saygıyla karşıladığını, buraya gelene kadar en büyük emeğin zaten İsmail Tufan’a ait olduğunu ifade etti. Buna rağmen kırgınlığını da ifade ederek, yarışmaya gelirken parasının değil umudunun olduğunu, dönerken de aynı umuda sahip olduğunu dolayısıyla hiçbir şey kaybetmediğini söyledi.

“TEK KURUŞ ALAMADI”

İsmail Tufan ise yarışmanın formatı gereği, Senirhan Güven’i kendisine inandırmak zorunda olduğunu ve bu yolu benimsediğini itiraf etti. Böylece İsmail Tufan 40.000 TL’nin tek başına sahibi olurken, Senirhan Güven ise tek kuruş dahi alamadan yarışmadan ayrıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...