85. Oscar Ödülleri'nde kırmızı halı heyecanı

04 Mart 2014 Salı, 21:26

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri bu gece sahiplerini buluyor. Oscar ödüllerinin açıklanmasına  sayılı dakikalar kala Los Angeles Dolby Tiyatrosu'nda kırmızı halı heyecanı başladı.

OSCARI JENNİFER LOPEZ VE BİLLY CRYSTAL SUNACAK

Bu yıl da birbirinden iddialı filmlerin aday gösterildiği Oscar'da, Steven Spielberg'in tarihi draması 'Lincoln' ile Ang Lee'nin edebiyat uyarlaması 'Life of Pi' (Pi'nin Hayatı) filmleri, 12 ve 11'er adaylıkla gecenin yıldızları olarak dikkati çekiyor.

Gecenin diğer iddialı filmleri ise Hugh Jackman'a en iyi erkek oyuncu adaylığı getiren 8 adaylık sahibi 'Sefiller' ve Ben Affleck'in oynayıp yönettiği 'Argo' olacak.

Oscar'ların öncesinde verilen ve 'Oscar habercisi' kabul edilen Altın Küre ile Hollywood Sahne Sanatçıları Birliği (SAG) ödüllerinde 'En İyi Yönetmen' olarak açıklanan Affleck'in, bu dalda Oscar'a aday gösterilmemesi, sinema çevrelerinde hayal kırıklığına neden olmuştu.

Affleck'in ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) İran'daki 6 Amerikan vatandaşını kurtarmak için düzenlediği operasyonu anlatan filmi 'Argo', Oscar gecesinde 'en iyi film' başta olmak üzere 7 kategoride heykelciği kapmak için yarışacak.

ADELE SAHNE ALACAK

Altın Küre Ödülleri’nden “En İyi Orijinal Şarkı” ödülüyle dönen ünlü şarkıcı Adele Oscar Ödülleri’nde canlı performans sergileyecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...