baby sensory

Okan Bayülgen kendi televizyonunda da kitap okuyacak

04 Mart 2014 Salı, 22:27

TVAktuel.com ÖZEL- A Haber’de Şirin Sever’in sunduğu Jurnal programına konuk olan Okan Bayülgen,  Radyo Trafik’te yaptığı programları ve yeni kuracağı televizyonla ilgili planlarını anlattı.

Okan Bayülgen, şu anda radyoda haftada 4 akşam kitap okuma programını kendi kuracağı televizyon kanalında da yapacağını söyledi.

OKAN BAYÜLGEN’DEN YENİ TV KANALI
Okan Bayülgen, kendi televizyonunu kurma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Yeni televizyon kanalı için büyük bir stüdyo alanı kurulması konusunda çalışmaların sürdüğünü belirten Bayülgen, “Bir finans grubuyla büyük bir stüdyo alanı kurulması konusunda konuşuyorum. Şu anda ordaki fizibilite çalışmaları yapılıyor. Benim onlarla alakam yok ben üretmek istiyorum” dedi.

“ŞU ANDAKİ TELEVİZYONCULUĞUN DAHA AKILLICASI OLACAK”

Gençlerin demokratik ortamda, haklarını alarak içerik üretecekleri kişiye özel bir televizyonculuk yapacaklarını söyleyen Okan Bayülgen, “Şu andaki televizyon yıldızlarıyla ürettiğim bir şey olmayacak, daha çok grularla, kaanat önderleriyle yapacağım bir şey olacak. Şu anda yapılan televizyonculuğun daha akıllıcası olacak diyebilirim.
Ben arkadaş olan kişiye özel bir televizyonculuk yapmaya çalışıyorum. İhtiyacı olan en önemli şeyi içeriği üretmeye çalışıyorum. Gençler için bir cazibe noktası olduğum için de bütün bu üretici akış bana doğru geliyor.  Benim sağlayacağım ortam demokratik gençlerin hakkını alabilecekleri bir içerik üretimi ortamıdır.  Bir televizyonun çatısının korunması altında olmaktan, gerizekalı yöneticilerden bıktım” şeklinde konuştu.

TELEVİZYONDA DA ÜNLÜ İSİMLERLE KİTAP OKUYACAK
Yeni kuracağı tv kanalında da ünlü isimlerle birlikte kendisinin de kitap okumaya devam edeceğini söyleyen Okan Bayülgen, “Hala hazırlıkları süren ama bir finans grubundan ayırdığım televizyonumda da geceleri kitap okutacağım. Bende kitap okuyacağım ama örneğin bir aktör dizi oyuncusu sanatçı genç aktör de gelecek onlar da okuyacak. En azından tanıdığınız bir sima gelecek gece size kitap okuyacak” dedi.

“KİTAP OKUYORUM ÇÜNKÜ BU İŞİN YAPILABİLECEĞİNİ GÖSTERİYORUM”

Haftada 4 akşam kitap okuduğu ve bir akşam radyocularla beraber şov programı yaptığı radyo çalışmalarının büyük ilgi gördüğünü söyleyen Okan Bayülgen, üniversite radyolarıyla yayın yapacağını belirtti. Radyo Trafik’i fonksiyonel bir radyo olmasından dolayı tercih ettiği ve hiç bir maddi kazancı olmadan kendi isteğiyle program yapmaya başladığını söyleyen Bayülgen, şunları söyledi:
“Okan Bayülgen Format Atıyor turnesi diye bir şey çıkardım. Özel radyoların başlangıcındaki 3 adamdan biri olarak radyoların bana ihtiyacı olduğunu düşündüm. Bunda medya gücünü kullanmadım. Sadece Twitter üzerinden bu ayyuka çıktı.  Kafka’nın Dönüşüm’üyle başladım, şu anda Satranç okunuyor. Kayıtları devam eden ise Goethe’nin ‘Genç Werther’in Acıları’ kitabı var. Ondan sonra ise Reşat Nuri Güntekin’in Acımak kitabını okuyacağım. Kolay bir iş değil, bir haftada okunuyor bir kitap. Neden kitap okuyorum çünkü bu işin yapılabileceğini gösteriyorum”

“ÜNİVERSİTELERİN RADYOLARIYLA YAYIN YAPACAĞIZ”

“Cuma geceleri ise radyocularla birlikte şov yapıyorum. Kadir Has Üniversitesi tiyatro sahnesinden yaptığımız yayın büyük ilgi uyandırdı. Görsel yayına geçecektim haber kanallarını düşünüyordum ama baktım radyo öyle bir etki uyandırırdı ki buna hiç gerek yok. Önümüzdeki hafta Boğaziçi’nde açık havadan yayın yapacağız. Şimdi tek tek bütün üniversitelerin radyolarıyla birlikte üniversitelerde yayın yapacağım. 5 haftaydı bu turne onu da uzattık. Herhangi bir yerde standart bir yayın yapmaya başlasam bile bunu sürdüreceğim çünkü çok güzel” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...