NTV'nin reklamları iptal mi ediliyor? Kanaldan açıklama geldi

04 Mart 2014 Salı, 22:38

 İddilara göre Türkiye'nin ilk haber kanalı NTV Gezi Parkı tutumuyla büyük prestij kaybı yaşarken reklamverenler de kanalın tutumuna tepki göstererek reklam anlaşmalarını iptal etmeye başladı.

NTV yönetimi yaptıkları bir açıklama ile bu iddiaları doğruladılar ancak bu durumun normal olduğunu ileri sürdüler. NTV imzasıyla yayınlanan ve “Kamuoyunun dikkatine saygıyla sunarız” denilen açıklamada “reklamların çekildiği gerçeği yansıtmamaktadır” cümlesi ile birlikte reklamverenlerin reklam sayılarını azalttığı ve anlaşmaları dondurduğu da kabul edildi.

NTV'DEN REKLAM AÇIKLAMASI

“Bu gibi durumlarda yogun bilgi kirliliği yaşandığı için kamuoyunu bilgilendirmek isteriz. NTV'den reklamların çekildiği haberi gerceği yansıtmamaktadır. Toplumsal olaylar ve doğal afetler gibi olağanüstü durumlarda reklamveren, reklam sayılarını düşürür veya bir süreliğine dondurur. Bu durum sadece NTV için değil, haber kanalları başta olmak üzere tüm televizyonlar için geçerlidir. Geçmişteki benzerlerinde olduğu gibi bugün de yaşanan budur.

Aynı haberde iddia edildiği gibi kanalın koridorlarında herhangi bir kavga ve gerginlik yaşanmamıştır. NTV haber ekipleri alanda canla başla çalışmaktadır. Bu gibi maksadını aşan haberler, özveriyle çalışan habercilerin hayatını zorlaştırmaktadır.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...