Kardeş Payı dizisi Star TV

04 Mart 2014 Salı, 23:55

İşler Güçler dizisiyle büyük beğeni kazanan Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in yeni dizisi Kardeş Payı yeni bölümüyle 20 Şubat Perşembe akşamı Star TV ekranlarında seyicisiyle buluşacak.

KARDEŞ PAYI DİZİSİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

2. BÖLÜM KONUSU
Metin ve Ali’ye piyango çıktı!

Metin ve Ali, oyunu bilmeden oturdukları pis yedili masasında joker çekerler. En karamsar anlarında umulmadık bir piyango vurur ve icada bir talip çıkar. Dünyaya barış ve mutluluk getirmelerine ramak kalan abi kardeş; Ali'nin boşanma davası, Metin'in Eda tutkusu ve 17.000 dolarını bırakmaya hiç niyeti olmayan Hilmi'nin oyunları ile uğraşmak zorunda kalırlar.

Kardeş Payı, Perşembe 22.15’de Bordo mavi bir heyecanla seyircisini bekliyor…

ONLAR SIRADAN TESİSATÇI DEĞİLLLER!
Dizide Ahmet Kural (Metin) ve Murat Cemcir(Ali)  su tesisatçısı, Seda Bakan ise  evin geçimini sağlayan akıllı küçük kardeş (Feyyza) karakterine can veriyor.

Mahalle duygusunun yoğun olarak hissedileceği dizide mucit kardeşler Metin ve Ali’nin dünyaya barış ve mutluluk getirecek bir icada imza atmalarıyla hayatları değişecek.

Senaryosunu Selçuk Aydemir, Çağlar Yurt, Onay Durgun, Murat & Emrah Kaman Kardeşler'in kaleme aldığı dizinin konusu ise şöyle;

Metin, Ali, Feyyza orta halli bir mahallede büyümüş aynı evde aileleri ile yaşamak zorunda olan üç kardeştir. Koyu Beşiktaşlı emekli mühendis Tahsin, efsane üçlüyü hayatının sonuna kadar yaşatmak için üç çocuk yapıp Metin, Ali ve  Feyyaz isimlerini koymaya yeltenir. Üçüncü çocuk kız olunca adı Feyyza olur… Tahsin her yaz Metin ve Ali'yi “Okumazsan kolunda bir altın bileziğin olsun” gizli tehdidiyle su tesisatçısında çırak olarak çalıştırır, iyi kötü de para kazanınca okumayıp hakikaten tesisatçılık yapmaya başlarlar. Yazları bir yere çırak vermediği tek çocuğu Feyyza ise okur ve şu an evin temel geçim kaynağıdır. Metin ve Ali eve zerre para getirmezler ama “Dünya'ya barış ve mutluluk getirecek” diye iddia ettikleri bir icada imza atarlar. Kimsenin ciddiye almadığı icadın zamanla gerçekten çalıştığını göstermeleriyle, tüm dengeler değişir.

Yapımcılığını NTC Medya Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği, proje tasarımı, senaryo ve yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir’in bulunduğu dizinin başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan, Rıza Akın, Ayşe Kökçü, Şinasi Yurtsever, Ali İhsan Varol, İpek Yaylacıoğlu, Berfu Öngören, Korhan Herduran, Nazlı Tosunoğlu, Sadık Gürbüz, Fulden Akyürek paylaşıyor

ALİ İHSAN VAROL KÖTÜ ADAM ROLÜNDE
Kardeş Payı dizisinin en büyük sürprizi Ali İhsan Varol’un oyunculuğa adım atması. Kelime Oyunu’yla sempati kazanan Varol, dizide kötü adam olacak.

BEHZAT Ç'DEN TRANSFER
Behzat Ç.
dizisinden tanıdımız güzel oyuncu Seda Bakan, İşler Güçler ekibinin yeni dizisi Kardeş Payı'nda rol alacak. 


İŞLER GÜÇLER SÜRPRİZİ
Kardeş Payı Şinasi Yurtsever
İşer Güçler'de rol alan birşok oyuncunun yeni dizi Kardeş Payı'nda da rol alacağı öğrenildi. İşler Güçler'de yapımcı rolüyle büyük beğeni kazanan Şinasi Yurtsever de Kardeş Payı dizisinde rol alacak.

Kardeş Payı dizisinin senaryo ve reji ekibinin de İşler Güçler'le aynı olacağı öğrenildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

x