Yedi Güzel Adam (Kara Lise) dizisi TRT 1

Sevilen dizide sürpriz değişiklik…

29 Ağustos 2014 Cuma, 10:00

TRT 1 ekranlarında ‘Yedi Güzel Adam’ (Kara Lise) dizisinin oyuncuları ve konusu..

Başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Baran Akbulut ve Kemal Uçar’ın yer aldığı, yönetmenliğini Adnan Güler’in yaptığı Pusula Film imzalı sevilen dizi Yedi Güzel Adam’ın 2.sezon başlangıç tarihi 2 Eylül Salı 23.00 olarak açıklanmıştı. Ancak izleyici kitlesinin saati geç bulmasıyla TRT1 yönetimi dizinin yayın gününü 5 Eylül Cuma 19.55 yaptı.

TRT’DEN DÖNEM DİZİSİ

TRT 1 ekranlarında yayınlananan dizinin oyuncu kadrosunda Uraz Kaygılaroğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Baran Akbulut, Kemal Uçar, İlker Kızmaz, Bora Cengiz, Mertcan Sevimli, Şahika Koldemir, Mert Asker, Pınar Gök, Hülya Şen, Durul Bazan ve Kenan Bal gibi isimler yer alıyor. 1950 ve 1970’li yılların Kahramanmaraş’ında geçen hikayede, yakın edebiyat tarihimize damgasını vuran Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Ali Kutlay, Akif İnan, Alaaddin Özdenören gibi edebiyatçılarımızın edebi yolculukları üzerinden dönemin tarihi dokusu da anlatılıyor.

Yıl 1974…
Erdem bir zamanlar öğrencisi olduğu Kara Lise’ye, yıllar sonra edebiyat öğretmeni olarak döner. Lise yıllarında sevdiği Zehra da aynı okulda coğrafya öğretmenidir. Erdem nişanlıdır ve Zehra’nın bunu öğrenmesi uzun sürmez. Düğün hazırlıklarının başladığı Bayazıtlar konağı, büyük bir telaş içindedir. Konağın beslemesi Emine, çocukluğundan beri hayran olduğu Erdem’in evlenecek olmasını bir türlü kabullenemez. Konağa gelen çeyizleri gizlice parçalar, çeşitli planlar yapar. Naciye ve Erdem’in arası ise sürpriz bir şekilde, başka bir konu yüzünden açılır; Naciye nişanı atar.

Yıl 1958…
Yedi Güzel Adam, Maraş’ta gerçekleşen Eşkiya Çoban Ali’nin idamına şahitlik eder. Zehra’nın babası İmam Adem, Çoban Ali’nin duasını okur. İdamlığın ölmeden evvel verdiği hediyeyi (tahta çakıyı) kabul eder. Bir gün aracılık ettiği bir dava yüzünden yolu kesilir ve aynı çakıyı kullanmak zorunda kalır. “Yedi Güzel Adam” 19 Nisan Cumartesi günü, saat 19.55 TRT 1’de

YILDIZ ÇAĞRI ATİKSOY 2 FARKLI İMAJLA!

Yıldız Çağrı Atiksoy - Yedi Güzel Adam dizisi

Yıldız Çağrı Atiksoy – Yedi Güzel Adam dizisi

Trt 1 ekranlarında başlayacak olan yeni dizi ”Yedi Güzel Adam” dizisinde rol alacak olan Yıldız Çağrı Atiksoy iki farklı rolde karşımıza çıkacak. Ve bu dizide de iki farklı imajla göreceğiz güzel oyuncuyu.

Dizinin ilk bölümlerinde lise öğrencisini canlandıracak olan Atiksoy, daha sonra okuduğu okula öğretmen olarak atanarak burada görev almaya başlayacak. Ve bu esnada da iki farklı dönem işlenmiş olacak.

İşte dizinin ilerleyen bölümlerinde Yıldız Çağrı Atiksoy’u göreceğimiz yeni imajı.

YAYIN TARİHİ BELLİ OLDU

TRT 1’in yeni dizisi Yedi Güzel Adam’ın yayın tarihi belli oldu.

Türkiye’nin yakın edebiyat tarihine damgasını vuran önemli şairlerden Erdem Beyazıt, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Ali Kutlay, Akif İnan, Alaaddin Özdenören’in hayatını konu alan ‘Yedi Güzel Adam’ (Kara Lise) dizisinin çekimleri Kahramanmaraş’ta başladı.

Yapımını Pusula Film yapımcılığını İlksen Fırat ve Ömer Can’ın yaptığı yönetmen koltuğunda Levent Demirkale’nin oturduğu, senaryosunu Şilan Avcı’nın yazdığı dizinin çekimleri için  birçok mekan hikayenin geçtiği döneme uygun hale getirildi. Bu çalışmalar yaklaşık 3 ay sürdü.

Hikayesi 1950 ve 1970’li yılların Kahramanmaraş’ında geçen dizinin başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Baran Akbulut, Kemal Uçar, İlker Kızmaz, Bora Cengiz, Mertcan Sevimli, Şahika Koldemir, Mert Asker, Pınar Gök, Hülya Şen, Durul Bazan ve Kenan Bal oynuyor.

Şairler Erdem Beyazıt’ı Uraz Kaygılaroğlu, Cahit Zarifoğlu’nu Baran Akbulut, Rasim Özdenören’i Mertcan Sevimli, Nuri Pakdil’i Kemal Uçar, Ali Kutlay’ı Çağdaş Tekin, Akif İnan’ı Yiğit Çakır, Alaaddin Özdenören’i ise Orhan Kanalp canlandıracak.

YEDİ GÜZEL ADAM İLK FRAGMANI

YEDİ GÜZEL ADAM DİZİSİNİN KADROSU
Kenan Hoca- İLKER KIZMAZ                                      Naciye- ŞAHİKA KOLDEMİR
Emine- PINAR GÖK                                                     Hale -DENİZ ALAN
Cevat- BORA CENGİZ                                                  Hakkı- MERT ASKER
Zafer- İBRAHİM ERSOY                                              Güler – ECEM AKYOL
Kahraman -MEHMET CAN GÜRELER                       Kerim-MAHMUT EMRE YAKUT
İmam Adem-ENGİN YÜKSEL                                     Celal – CENGİZ TANGÖR
Deli Hamdi -HAKAN ALTUNTAŞ                               Ökkeş Bey- MEHMET YAŞAR
Hatice  – SEMA ŞAHİNGÖZ                                        Hacer- MÜZEYYEN DURGUN
Handan Öğretmen – ÖZLEM ÜNALDI                      Yeliz – DİLARA ARAS
Selda- DİLAN DEMİREL                                              Mustafa Hoca -BÜLENT UZ
Harun Hoca- ALİ RIZA ÖZSÖYLER                             Mahmut- ŞAHDİ ÖZDEMİR
Ejder- SÜMER TEKİN                                                  Seyid- ÖKKEŞ AVGIN
Üstad (NECİP FAZIL) – KENAN BAL

İKİ YENİ OYUNCU

TRT1’in yeni dizisi 7 Güzel Adam’a 2 yeni oyuncu.

Başrollerinde Yıldız Çağrı Atiksoy, Bora Cengiz, Uraz Kaygılaroğlu, Baran Akbulut ve Mert Asker’in yer aldığı Kahramanmaraş’ta çekilen 7 Güzel Adam’ın kadrosuna iki isim daha katıldı.

Türk Edebiyatı’nın sevilen şairleri Sezai Karakoç, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Erdem Beyazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil ve Alaadin Özdenören’in hayatının anlatılacağı diziye Aşk-ı Memnu dizisiyle tanınan İlker Kızmaz ile son olarak Görüş Günü Kadınları dizisinde rol alan Kemal Uçar dahil oldu.

TRT’DEN YENİ DİZİ 7 GÜZEL ADAM


7 Güzel Adam dizisinin başrollerinde Yıldız Çağrı Atiksoy, Uraz Kaygılaroğlu, Baran Akbulut ve Sana Bir Sır Vereceğim dizisiyle yıldızları parlayan Bora Cengiz ve Mert Asker yer alacak. Önümüzdeki günlerde Kahramanmaraş’ta çekimlerine başlanacak olan dizi TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...