Halil Sezai ile Bartu Küçükçağlayan'ın şaşırtan benzerlikleri

05 Mart 2014 Çarşamba, 02:13

İkisi de Eskişehirli, ikisi de hem oyuncu hem şarkıcı… Ve ikisi de hemen hemen aynı dönemde fenomen haline geldi. Halil Sezai ile Bartu Küçükçağlayan’ın yükseliş öyküleri, şaşırtıcı derecede birbirine benziyor. Halil Sezai ve Bartu Küçükçağlayan röportaj vermeyi sevmiyorlar ve televizyon programlarından uzak duruyorlar.

Film müziğiyle patladı           

Şimdilerde şarkılarıyla yeri göğü inleten Halil Sezai, 1979 doğumlu. Liseyi, Eskişehir Atatürk Lisesi’nde okudu, sonra Hacettepe Üniversitesi’ne gitti. “Türkan”, “Kader”, “Sevgili Dünürüm”, “Ihlamurlar Altında” gibi tiyatro oyunları ve dizilerde rol aldıysa da asıl çıkışını geçen yıl vizyona giren “ıncir Reçeli”yle yaptı. Filmde seslendirdiği “ısyan” şarkısı, onu kısa sürede müzik dünyasının fenomeni haline getirdi.

Herkes Orçun’u konuşuyor           

1983 Eskişehir doğumlu Bartu Küçükçağlayan, 2001’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazandı. 2004’te Kent Oyuncuları’na katıldı. Ardından diziler geldi. “Haziran Gecesi”, “Çapkın” ve “Binbir Gece”de kendini gösterdi. “Çoğunluk”taki rolüyle Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu seçildi. Aynı zamanda Büyük Ev Ablukada grubunun solisti olan Büyükçağlayan’ın akıllara kazınmasını sağlayan ise “Yalan Dünya”daki Orçun tiplemesi oldu.

Hürriyet

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...