baby sensory

Seksenler Ramazan bölümleriyle 24 Temmuz'da başlıyor

05 Mart 2014 Çarşamba, 03:34

Seksenler dizisi 24 Temmuz Salı akşamı Ramazan bölümleriyle yeni sezona merhaba diyecek. Sevilen dizi yeni sezona büyük değişikliklerle giriyor.

Geçen sezon 600 metrekarelik stüdyoda çalışan Seksenler, ekibi bu sene 3 bin metrekarelik stüdyoda çekim yapacak. Dizide 12 Eylük sahneleri için de özel bölüm çekilecek. Geçen yıl sıkça eleştirilen o döneme ait önemli mekanlar ve mahalle karakterleri yeni oyuncuların katılımıyla bu sezon dizide yer alacak.

Berber, kasap, bakkal, kahvehane gibi mekanlar diziye eklendi.
 
Dizinin 24 Temmuz'da başlayacak yeni bölümlerinde Ramazan temaları ve bayram işlenecek.

YENİ SEZON İLK BÖLÜM KONUSU

Ramazan gelmiş, başta Fehmi ve ailesi olmak üzere tüm mahalleyi ramazan telaşı sarmıştır. Herkes ramazan alışverişi niyetine çarşılara dökülür, ramazan ayının bereketi en çok da mahalle esnafının yüzünü güldürür.

Ramazan telaşına düşen Rukiye de iftar için bin bir çeşit yemek yapar. Bu durumdan en çok şikâyetçi olan da bir yandan heyecanla ÜSS sonuçlarını bekleyen Nazlıdır. Öte yandan Nazlı’ya sırılsıklam aşık olan Ergun, ramazan eğlencelerine Nazlı’yla birlikte gitmek için her zamanki gibi Ahmet’in Gülden’e olan aşkını kullanacaktır.

Türk örf ve adetlerine alışmaya çalışan Alamancı genç Şahin’in oruçla imtihanı komik görüntülere sahne olurken, Ahmet’e gelen bir telefon, onu şoka uğratacak cinstendir…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...