Haluk Bilginer Kasım Bey rolünde

Usta oyuncu Haluk Bilginer, Sinan Çetin’in hem senarist hem de yönetmen olarak imza attığı “Çanakkale Çocukları” filminde İttiat ve Terakki’nin önde gelen bürokratlarından Kasım Bey’i canlandıracak.

En son Mahsun Kırmızıgül’ün “New York’ta Beş Minare” filminde rol alan Haluk Bilginer, iki yıl aradan sonra film setlerine döndü. Bilginer, Sinan Çetin’in yeni filmi “Çanakkale Çocukları”nda iki oğlunu birden savaşa yollayan, İttihat ve Terakki’nin önde gelen bürokratı Kasım Bey’i canlandırıyor.

Eylül ayında vizyona girecek filmde usta oyuncunun oğullarını Sinan Çetin’in gerçek çocukları Cemo ve Orfeo Çetin, eşini ise usta yönetmenin eşi Rebekka Haas oynayacak. Dönem işlerini çok sevdiğini belirten Haluk Bilginer “Bu filmde rol almak çok önemliydi. Hikayesi uzun yıllar akıllardan silinmeyecek. Filmin vizyona gireceği günü ben de iple çekiyorum” diyor.

28 EYLÜL’DE VİZYONDA

Rebekka Haas’ın oynadığı Kathy karakteri üzerinden “savaş”ı sorgulayan ve sonunda “aslında savaşan herkes kardeş” sonucuna varan “Çanakkale Çocukları”nın yapımı üç yıl önce başladı. Merakla beklenen film 28 Eylül’de izleyici ile buluşacak

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Haluk Bilginer Kasım Bey rolünde

x