baby sensory

Seksenler dizisinde 12 Eylül darbesi

05 Mart 2014 Çarşamba, 04:25

Seksenler dizisinde önümüzdeki hafta yayınlanacak yeni bölümde 12 Eylül darbesi işlenecek.

12 Eylül darbesinin işleneceği bölüm için çekimler sürüyor. 4 Eylül Salı akşamı yayınlanacak yeni bölümde ise 12 Eylül'e az bir zaman kala o dönemde yaşananlar Çınaraltı mahallesinin gözünden anlatılacak.

SEKSENLER'DE 12 EYLÜL ZAMANI
FRAGMAN İÇİN TIKLAYIN


İŞTE YENİ BÖLÜMÜN KONUSU


12 Eylül’e saatler kala…

1980 yılının Eylül ayına gelinmiştir ve yükselen anarşiden mahallemiz de nasibini almaktadır. Solcu gençler, sağcı gençlerin sokağına baskın yapınca tüm mahalle kanlı bir kavgaya şahit olur. Bir gece karakol taranır ve herkes yine silah seslerine uyanır. İnsanların can güvenliği yoktur ve askerin müdahalesini isteyenler artmaktadır.
     Öte yandan bu gergin ortamda Nazlı üniversiteyi kazandığını babasına söyleme çabasındadır. İnsanların artık sokağa çıkmaya korkar olduğu bu ortamda, Fehmi kızının üniversiteye gitmesine izin verecek midir?
     Tüm mahalle kahveci Mesut’un oğlunun 12 Eylül Cuma günü yapılacak sünnet düğünü için seferber olmuş, hazırlıklara başlanmıştır. Ergun Nazlı'dan randevu koparmak için tüm hünerlerini sergilerken, Çağatay da hayatının fırsatını yakalamış ve profesyonel futbolcu olmak için seçmelere girmek üzeredir.
Fakat bu anarşi ortamına rağmen hayallerinin ve arzularının peşinde koşan bu sıradan insanların yaklaşmakta olan ve hayatlarını tamamen değiştirecek olan askeri müdahaleden haberleri bile yoktur… 
“Seksenler” 04 Eylül Salı günü, saat 19.50’de TRT 1’de…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...