e
sv

En Çok Kayıp Veren Dizi

avatar

tvaktuel

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

BİZİMKİLER DİZİSİNDEN KAYAN YILDIZLAR

Türkiye'de ekran efsanesi denilince akla ilk gelen dizi Bizimkiler olur kuşkusuz. 1989 yılında TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başlayan dizi 2002 yılına kadar Star TV, Show TV'de seyirciyle buluştu.

Bunca yıl içinde dizinin kadrosunda yer alan bazı oyuncular birer birer hayata veda etti.

Son olarak da dizideki 'tahta kafa' karakterini canlandıran Erdoğan Tuncel aramızdan ayrıldı. Bütün kahramanları bizden biri gibi olan bu dizinin artık aramızda olmayan yıldızlarını hatırlayalım istedik.

“TAHTA KAFA” DOĞUM GÜNÜNDE ÖLDÜ

Erenköy'deki Galip Paşa Camii'nde dün ekranın en uzun süreli dizilerinden birinin unutulmaz bir karakteri son yolculuğuna uğurlandı.

Dizide Tahta Kafa lakabıyla tanınan Raşit karakterini canlandıran Erdoğan Tuncel, önceki gün 77 yaşında hayata veda etti. Tedavi gördüğü hastanede son nefesini eren Tuncel, ailesi ve dostlarının katıldığı bir törenle toprağa verildi.

Deneyimli oyuncu Tuncel, dizide baskın karakterli karısına sürekli boyun eğmek zorunda kalan Raşit karakterini canlandırıyordu. Dizideki lakabı “tahta kafa” da dilden ile dolaşıp günlük yaşamda da kullanılır hale gelmişti.

YAVUZER ÇETİNKAYA

Yavuzer Çetinkaya 1989- 1992 yılları arasında dizide rol aldı. Aynı dizide kamera karşısına geçen Meral Çetinkaya'nın eşi olan oyuncu, 44 yaşında hayata veda etti.Çetinkaya, Bizimkiler'in ilk kaybı olarak hafızalarda yer etti.

AYTON SERT

Bizimkiler'de Davut Usta'nın dükkanına hurda taşıyan Gariban karakterini oynayan Ayton Sert de 1997 yılında hayata veda etti. Sert aynı zamanda seslendirme sanatçısıydı.


SADIK TÜRKEN

Henüz 50 yaşında olan Türken dizide Kapıcı Cafer karakterinin kayınbiraderi rolündeydi.. Türken de uzun yıllar dizide rol almıştı.

ERDİNÇ DİNÇER

Dizide muhasebeci Ergun karakterini oynayan Erdinç Dinçer kısa bir süre önce yaşama veda etti.
Abuzer Kadayıf, Duruşma ve Çark gibi filmlerde de rol alan Dinçer, uzun bir süre siroz hastalığıyla mücedele etmişti.

AYKUT ORAY

Dizinin en çok üzen kayıplarından biri de Aykut Oray oldu. Dizide apartmanın “Katil” namıyla tanınan asabi sakinini canlandıran aktör Aykut Oray da Fethiye'de konuğu olduğu Köyceğiz Film Festivali sırasında otel odasında hayata veda etti.

Oray'ın canlandırdığı karakter dizide sürekli olarak komşularıyla tartışıyordu. Oray son olarak Mezuniyet adlı filmde oynamış ama filmini izleyemeden hayata veda etmişti.

SAVAŞ DİNÇEL

Dizi ilk başladığında Şükrü karakterini Erdal Özyağcılar oynuyordu. Daha sonra bayrağı Savaş Dinçel aldı.

Usta oyuncu dizide Ayşe Sarıkaya'nın oynadığı Nazan karakterinin kocası rolündeydi yıllarca.Dizi bittikten yıllar sonra geçirdiği iç kanama nedeniyle hayata veda etti.Dinçel dizinin ardından bir çok tiyatro oyununda, sinema filminde ve televizyon dizisinde oynadı. Onun ekrandaki unutulma dizileri arasında Ekmek Teknesi ve Sessiz Gemiler de var.


YAMAN OKAY

Dizinin en erken kaybı Nazan karakterinin ağabeyi Nazım'ı oynayan Yaman Okay oldu. Dizide Nazan'ın işsiz- güçsüz haylazlık peşindeki erkek kardeşini oynayan Okay, 1993 yılında henüz 42 yaşındayken hayata veda etti. Okay yakalandığı pankreas kanserine yenildi. Yaman Okay, oyuncu ve senarist Meral Okay'ın eşiydi. Meral Okay da geçen yıl hayata veda etti.

SAVAŞ YURTTAŞ

Dizide “yengeç” lakabıyla tanınan Savaş Yurttaş da erken yaşta hayata veda etti. Tiyatro kökenli Yurttay, bir çok tiyatro oyununun yanısıra Sürü, Yılanların Öcü, 72. Koğuş, Sarı Mersedes gibi Yeşilçam'ın ses getiren filmlerinde de oynamıştı.

GÜZİN ÖZİPEK

Dizinin kadrosunda en uzun süre kalan oyunculardan biri Güzin Öpizek. Oyunculuk kariyerine 1944'te Cemal Reşit Rey ve Ekrem Reşit Rey kardeşlerin Hava Cıva operetiyle başlayan Özipek, dizide Leyla karakterini oynuyordu. Oyuncu, 2000 yılında hayata veda etti.

ORHAN ÇAĞMAN

Dizide Şükrü ve Şevket karakterlerinin babasını oynayan Orhan Çağman da hayata veda etti. Tiyatro kökenli olan Çağman, 1997 yılında hayata veda etti.

MEHMET AKAN

Dizide apartmanın huysuz, geçimsiz yöneticisi Sabri Bey'i canlandıran Mehmet Akan da beklenmedik bir anda hayata veda etti.

Dostlar Tiyatrosu'nda Oyun Sonu adlı oyunun provalarındayken, midesindeki bir kütlenin alınması amacıyla ameliyat olmak üzere hastaneye yatan Akan, ameliyattan sonra kanama geçirerek 66 yaşında hayatını kaybetti.

OKTAY SÖZBİR

Dizi seyircisinin “Halil Pazarlama” sözleriyle hatırlayacağı Oktay Sözbir 2006 yılında hayata veda etti. Sözbir aynı zamanda İstanbul Şehir Tiyatrosu'nun oyuncusuydu.

LATİFE SARUHAN

Sabri Bey'in kayınvalidesini canlandıran Latife Saruhan 2001 yılında hayata veda etti. O da emekter oyunculardandı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

En Çok Kayıp Veren Dizi

x