baby sensory

1 milyon TL ödüllü yarışma geliyor

05 Mart 2014 Çarşamba, 04:40

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Show TV ekranlarında yayınlanacak yeni bir yarışmanın müjdesini verdi.

EN BÜYÜK ÖDÜLLÜ YARIŞMA GELİYOR: 1 MiLYON TL!

Yeni bir yarışmayla tanışacak Türkiye, çok yakında. Büyük ödül 1 milyon TL olacak. Bugüne kadar televizyonlarda yayınlanan yarışmalarda verilen en büyük para olacak bu. Daha önceki yarışmalarda ‘en büyük para ödülü’ bir türlü verilemiyordu. Yeni yarışmanın farkı şu: Bu para mutlaka yarışmada birinci olana verilecek. Show TV’de yayınlanacak yarışmanın en büyük özelliği, tüm Türkiye’nin yarışmaya katılma şansının olması!

10 bin sorunun yer aldığı kitapçık dağıtılacak

Yarışmanın adı henüz belli değil. Endemol imzalı bir format. Türkiye çapında gerçekleşecek. 10 – 15 bin arasında soru ve cevaplarının yer aldığı bir kitapçık hazırlanıyor. Peki nasıl dağıtılacak? Eh, burası da ilginç olabilir! Kitapçığın nasıl dağıtılacağı konusunda karar verilemedi. Mevcut internet ortamında mı yoksa, bir gazete aracılığıyla mi dağıtılacağı net değil. Bir gazete eşliğinde dağıtılırsa, tirajı nasıl da alır götürür! Bunun için kitapçığın dağıtımı bile büyük ses getirecek.

Kitapçığı edinen her Türk vatandaşı ‘1 milyon’ hayaliyle oturup bu sorulara çalışacak! Türkiye’ nin gelmiş geçmiş en büyük ‘sınavı’ da denebilir yarışma için. Peki kitapçığı edinenler bir güzel çalıştıktan sonra ne yapacak?

İllerde ön eleme yapılacak

İkinci aşamada belirlenen  illerde ön elemeler yapılacak.  Ön elemeleri geçenler, büyük finalde yarışacak tekrar. Ve sonunda birinci olan bu ‘muhteşem’ ödülü alıp hayatının sonuna kadar mutlu ve mesut yaşayacak! Bugüne kadar televizyonda verilen en büyük ödül, ‘Canlı Para’da 450 bin TL olmuştu.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...