Son Yaz Balkanlar Salı akşamı başlıyor

05 Mart 2014 Çarşamba, 04:44

Sezonun en iddialı dizilerinden olan Son Yaz Balkanlar 25 Eylül Salı akşamı saat 20.00'de ATV'de başlıyor…

SON YAZ BALKANLAR 1. BÖLÜM 3. FRAGMANI – VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Başrollerini Hazal Kaya, Tardu Flordun, Tuğçe Kazaz ve Furkan Palalı'nın paylaştığı dönem dizisi Son Yaz Balkanlar'da, Balkan savaşının arifesinden Çanakkale savaşına kadar olan süreç konu alınıyor.

SONYAZ BALKANLAR 1. BÖLÜM 2. FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

Yapımını Adam Film’in gerçekleştirdiği; Senaryo yazarlığını Kürşat Başar süpervizörlüğünde Gülsev Karagöz ve Özer Çetinel’in yazdığı, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın yaptığı dizi, Son Yaz, Eylül ayında izleyicisi ile buluşmak için gün sayıyor.

1. BÖLÜM KONUSU

Yıl 1912. Osmanlı hâkimiyetindeki Manastır'da dengeler yavaş yavaş değişmeye başlamış. Bu değişimin henüz farkında olmayan Emine için hayat olağan akışında sürüyor. Ailesinin ısrarıyla gideceği davetin hazırlığı içinde. Ancak Rus elçiliğinde yapılan davet Emine için tatsız bir şekilde sonlanıyor.

Köyde asker yolu gözleyen Zeynep ise, Arif'ten aylardır haber alamamış. Duyduğu isyan haberleriyle yıkılmışken, Emine ona yeniden umut veriyor. Babasının borçlandığı Recep ağa, Zeynep'i oğluna istiyor. Arif'in yokluğunu fırsat bilen ağa Zeynep'i almaya kararlı.

Çetelerin kol gezdiği, köylerin ansızın basıldığı, halkın göçe zorlandığı Balkanlarda görevlendirilen Ferit ise Manastır'a ulaşmaya çalışıyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...