Ailem Bir Alem dizisi

Fraiser’in yerli versiyonu Ailem Bir Alem’in kanalı belli oldu

14 Eylül 2015 Pazartesi, 16:45

Ailem Bir Alem dizisi oyuncuları ve konusu belli oldu. Ailem Bir Alem dizisi yayın tarihi

Dünyaca ünlü Fraiser dizisinin yerli versiyonu olacak Ailem Bir Alem dizisinin çekimleri başladı. Başrollerini Mine Tugay, Yetkin Dikiciler, Salih Kalyon’un paylaşacağı diziye sonra olarak Kiraz Mevsimi’nde rol alan Özgür Çevik de dahil oldu. Ailem Bir Alem’in kanalı da belli oldu. Dizi Ekim ayında Fox TV ekranlarında başlayacak.

Yapımını Aslan Film’in, yapımcılığını Uğur ve Selman Kızılaslan’ın, yönetmenliğini ise Deniz Akel’in üstlendiği, dünyaca ünlü sitcom dizisi Frasier’in yerli adaptasyonu Ailem Bir Alem dizisinde Yetkin Dikinciler Psikiyatrist Dr. Frasier Crane karakterini canlandırırken, Frasier’in emekli polis olan babası Martin karakterini ise Salih Kalyon canlandıracak. Dizide ünlü oyuncu Mine Tugay ise Roz Doyle karakteriyle izleyici karşısına çıkacak.

özgür-çevik

mine-tugay

Kelsey Grammer’in başrol oynadığı, kadrosunda David Hyde Pierce, John Mahoney, Jane Leeves ve Peri Gilpin’in de yer aldığı , 1993-2004 yılları arasında NBC’de yayınlanan  ‘Frasier’ dizisi Türkiye’ye uyarlanıyor.

Yapımını Aslan Film’in, yapımcılığını Uğur ve Selman Kızılaslan’ın, yönetmenliğini ise Deniz Akel’in üstlendiği, dünyaca ünlü sitcom dizisi Frasier’in yerli adaptasyonu Türk izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. ABD’de yayınladığı 11 sezonda 37 kez ‘Emmy’ ödülüne layık görülen Frasier’ dizisinden uyarlanan yerli yapımda iki usta oyuncu Yetkin Dikinciler ve Salih Kalyon başrolleri paylaşacak.

Psikiyatr Dr. Frasier Crane’in maceralarını anlatan dizinin Türkiye haklarını Uğur ve Selman Kızılaslan kardeşlerin kurduğu Aslan Film satın aldı. Dizinin iki önemli karakterini kimlerin canlandıracağını belirlendi, ilk sözleşmeler imzalandı.  Dizinin  yerli yapımında iki usta oyuncu Yetkin Dikinciler ve Salih Kalyon başrolleri paylaşacak. Çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak olan yapımda, Psikiyatrist Dr. Frasier Crane karakterine Yetkin Dikinciler Frasier’in emekli polis olan babası Martin Crane ise usta oyuncu Salih Kalyon hayat verecek. Yönetmen koltuğunda ise Deniz Akel oturacak.

Amerikan versiyonunda Peri Giplin’in canlandırdığı Roz Doyle karakteri,  Dr. Frasier’in talk şovunu sunduğu radyonun komik, fettan ve aşk hayatı bir hayli hareketli olan yapımcısı olarak biliniyor.

You must be logged in to post a comment Login