Arda Kural için kampanya başlatıldı

10 Temmuz 2015 Cuma, 19:07

Bir dönem genç kızların gözdesi olan yakışıklı oyuncu Arda Kural’ın sokaklarda yaşamaya başlaması hayranlarını üzdü.

Ünlü oyuncu Arda Kural için Twitter’da #ArdaKuralıhayatadondurelim etiketiyle bir kampanya başlatıldı. Sevenlerinin destek yağdırdığı kampanyada henüz somut bir sonuca ulaşılamadı.arda kural 2

“ANNEM BENİ BOĞUYOR”

Sokaklarda yaşadığı haberleriyle gündeme gelen oyuncu Arda Kural, ısrarlarına rağmen akrabalarının yanına taşınmıyor: “Benim sorunum özgürlükle. Kimseyle yaşayamam. Hayatımda biri olursa evlenirim ama. Kendi özgür ailemi kurarım.”

Kirayı ödeyemedikleri için annesiyle birlikte oturdukları apartman dairesinden çıkarılan Arda Kural’ın sokaklarda yaşamaya başladığı haberi ses getirdi. Birkaç gece apartmanın bahçesindeki hamakta sabahlayan, komşularının tepkisiyle karşılaşınca da Büyükçekmece’deki bir kafede kalmaya başlayan Kural için Büyükçekmece Belediyesi harekete geçti. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Hemen başkan yardımcısı arkadaşıma talimat vereceğim. Arda Kural ve annesinin ihtiyaçları neyse, tespit edip gerekenleri yapacağız. Tedavi edilmesi gerekirse, bunun için imkân yaratılır. Yaşadıkları ev sorunu için ise kira vb. ne tür destek gerekirse verilir” açıklamasını yaptı. arda-kural-222

ANNEMLE ANLAŞAMIYORUM
Arda Kural’ın annesi Gülnur Kural, evden çıkarıldıktan sonra abisinin evine taşındığını, ancak oğlunu yanına gelmesi konusunda ikna edemediğini söylemişti. Arda Kural ise annesiyle yaşamak istemediğini söyledi: “Annemle anlaşamıyorum. Beni boğuyor. Her şeyi kendi biliyor.

Teyzemle, dayımla sorunum yok. Benim sorunum özgürlükle. Kimseyle yaşayamam. Hayatımda biri olursa evlenirim ama. Evlenip, kendi özgür ailemi kurarım.” Tedavisinin devam ettiğini de açıklayan Kural, “Psikolojik bir rahatsızlık yaşadım. Hâlâ tedavi sürecindeyim. Hastaneye de gidiyorum” dedi.

Tiki var
Psikolojik rahatsızlığı, Arda Kural’da tik oluşmasına yol açtı. Kural, ani duygu değişimi yaşadığı zamanlarda dilini ağzının içinde döndürerek ses çıkarıyor.

You must be logged in to post a comment Login