e
sv

Aşılı Ceviz Fidanı Fiyatları Ne Kadardır?

Türkiye’de aşılı ceviz fidanı fiyatları piyasa içerisinde değişkenlik göstermektedir. fakat aşılı ceviz fidanı fiyatları arasındaki değişkenlik uç düzeylerde değildir.

Aşılı ceviz fidanı fiyatı çeşitler arasında yer alan fiyat farkı kalite, çeşit ve fidanların dikim türüne göre değişmektedir. Yerli ceviz fidanları ve yabancı ceviz fidanları arasındaki fiyat farklılıkları, Yabancı ceviz fidanlarının damızlık olarak yetersiz olması ve temin edilirken ekstra masraf ve maliyet olması nedeniyle olmaktadır. Oldukça çaba sarf etmeyi gerektiren ve ekstra maliyetler getiren aşılı ceviz fidanları yerine aşılama yöntemi ile yerli üretim yapılarak piyasaya sürülmektedir. Fidanların açık köklü yada tüplü olarak dikim türüde fiyat farklılığını yaratmaktadır. Şuanda satışta olan açık köklü ceviz fidanı çeşitleri 12-18 TL arasında talep görmektedir.

Aşılı Ceviz Fidanı Fiyatları Neye Göre Farklılık Gösterir?

Yurtdışından yabancı aşılı ceviz fidanı temin etmek isterseniz her bir fidan için onlarca euro ödemeniz gerekecektir. Yabancı aşılı ceviz fidanlarında, fiyatın bu kadar yüksek olmasının sebebi üretici sayısının az olması ve kalite seviyesini daha fazla önem verilmesidir. Buna bir örnek vermek gerekirse; Avrupa Birliği üyesi ülkelerden biri olan Fransa’nın, ülke geneli fidan üreticilerinin toplam sayısı yaklaşık 20 civarıdır. Ülkemizde bu sayı sadece kayıtlı üreticilerle yaklaşık 1000 civarında yer almaktadır. Ülkemizde her bölgede aşılı ceviz fidanı üretimi mümkün olmadığı için aşılı fidan üretimi için gerekli toprak ve iklimine uygun Bandırma’daki fidan üretici firmalara bu alanda oldukça yüksek talep olmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz tüm bu etkenler aşılı ceviz fidanı fiyatları belirlenmesine doğrudan etki etmektedir.  Güncel aşılı ceviz fidanı fiyatları https://www.fidansec.com/ceviz-fidani-fiyatlari sayfasında paylaşılmaktadır. Fidansec.com’da üretici firmalar arasında yer almaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Aşılı Ceviz Fidanı Fiyatları Ne Kadardır?

x