e
sv

Aşılı Ceviz Fidanı Satışları Başladı

Güven Fidancılık aşılı ceviz fidanı satışlarına başladı. Yabancı cins fidanların ülkemize gelmesi ile birlikte oldukça verimli yeni bir kazanç kapısı haline gelen aşılı ceviz fidanı yetiştiriciliğine bu yılda talep bir hayli fazla. Fidan yetiştiriciliğinin ülke ekonomisinin kalkınmasına da katkısı oldukça yüksek.

2 yılda yetişen aşılı ceviz fidanı hakkında yaptığımız araştırmanın detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Günümüzde hem ülkemizde hem de yurt dışında genel olarak üretilmektedir. Yerli ve yabancı olmak üzere ise iki grupta çeşitli aşılı ceviz fidanı çeşitleri bulunmaktadır. Bu nedenle bu gruplar arasında birçok çiftçi verim alabileceği ya da toprak yapısına uygun olan cevizi tercih etmektedir. Ülkemizde genel olarak popüler anlamda yerli çeşit olarak, Bilecik, Yalova, Şebin ve Karman gibi aşılı ceviz fidanı çeşitleri bulunmaktadır. Ancak yabancı çeşitlerin daha verimli olduğu kesindir. Yabancı cins olarak ise Chandler, Fernor, Fernette, Franquette ve Pedro gibi çeşitler bulunmaktadır.

Aşılı Ceviz Fidanı Devlet Destekleri

Ülkemizde tarımsal alanda yapılan destekler kapsamına aşılı ceviz fidanı yetiştiriciliği destekleri de girmektedir. Bu nedenle ülkemizde birçok kurum bu konuda çiftçilere destek vermektedir. Çevre ve Orman Bakanlığı destek vermektedir. Sarı sertifikalı ceviz fidanında dönüm başı 100 TL, mavi sertifikalı ceviz fidanı çeşitlerinde ise dönüm başı 280 TL devlet destekleri vardır. Bu destekler sayesinde daha az maliyetle ve daha çok karla söz konusu fidan türünün tarımını yapabilir ve kendinize kazanç sağlayabilirsiniz. Öte yandan maliyetlerinize ve giderlerinize destek bulabilmeniz de diğer bir avantaj olarak karşınıza çıkacaktır.

Aşılı Ceviz Fidanı Fiyatları 2020-2021

Genel anlamda ceviz fidanı fiyatları için kesin bir veri ya da bilgi verilmemektedir. Fiyatlar günümüz piyasasına 15-25 TL arası çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Birçok üretici ve söz konusu işi yapan kişiler, cevizin kalitesi ve verimi doğrultusunda aşılı ceviz fidanı fiyatlarını belirlemektedir. Yani genel olarak pahalı olan ürünler daha çok verim sağlamaktadır. Tabii ki arada istisnai durumlar ile karşılaşmak da söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle yapmanız gereken tek şey hemen toprağınıza ve bulunduğunuz bölgenin iklimine uygun olan bir ceviz çeşidinden faydalanmaktır. Aksi halde fiyat konusunun yanı sıra fidandan alacağınız verim konusunda da çeşitli sorun ve sıkıntılar yaşabilmeniz söz konusudur. Eğer sizde ceviz fidanı konusunda işinin ehli bir firmadan destek almak istiyorsanız Güven Fidancılık sizlere yardımcı olacaktır. Web sitesi https://www.guvenfidancilik.com adresinden şimdi iletişim kurabilir 0533 662 60 64 nolu telefondan firma sahibi HÜSEYİN KARGI’yı arayabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Aşılı Ceviz Fidanı Satışları Başladı

x