Avlu dizisi konusu ve oyuncuları

Avlu dizisinin konusu ne ? Avlu dizisi oyuncuları.. Star TV Avlu dizisinden son haberler…Avlu 3. bölüm fragmanı yayınlandı. Avlu’nun yeni bölümünde Deniz cinayet suçlamasıyla karşı karşıya. Mahkemeye çıkartılan Deniz’e Müdür Nihal’in bilekliği delil olarak gösteriliyor.

Star TV’de başrollerini Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur’un paylaştığı Avlu dizisinin 3. bölüm fragmanı yayınlandı. Avlu’nun 3. bölününde, Deniz kendisine tuzak kuran Kudret’ten intikamını alacak mı?

AVLU 3. BÖLÜM FRAGMANI

AVLU SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Avlu’nun son bölümünde, cezaevinde çıkan kargaşa sırasında bıçaklanan Müdür Nihal hastanede yoğun bakımda hayatını kaybetti. Herkes Nihal’in bıçaklanmasından Deniz’i suçlarken, avukatı sayesinde hücreden çıkartılan Deniz’e büyük bir tuzak kuruldu.

Nihal’in gardiyan eşi Murat, eşinin her zaman taktığı bilekliğinin üzerinde olmadığını ve cinayeti işleyen kişi tarafından çalındığını anlatınca genel bir arama yapıldı. Deniz’i kendi saflarına çekemeyen ve cinayeti üzerine yıkmak isteyen Kudret, Nihal’in kolundaki bileziği Deniz’in odasına sakladı. Cezaevinde yapılan arama sırasında ise bileklik Deniz’in odasında bulundu.

Cezaevinde çıkan kargaşa hala devam etmektedir. Kamuoyunun artık bütün ilgisi cezaevinin üzerindedir. Nihal’i bıçakladığı düşünülen Deniz’in ise yalnızca bir şahidi vardır; kanlar içinde hastaneye kaldırılan müdür Nihal. Yaşanan bu olay içerdeki güç dengelerini değiştirecektir. Deniz daha ne olduğunu, nereye geldiğini anlayamadan diğer mahkumlar onun üzerine oyunlar oynamaya başlamıştır bile.

AVLU DİZİSİ SOSYAL MEDYAYA DAMGA VURDU

Star’da ekran macerasına başlayan Avlu dizisi hakkında sosyal medyada 20 binin üzerinde tweet atıldı.

Demet Evgar, Ceren Moray ve Nursel Köse’nin başrollerini paylaşt ığı Avlu, yayına girdiği andan itibaren kısa süre içerisinde Trend Topic listesine girerek üst sıralara yükseldi.20 binin üzerinde tweet atılan #avlu etiketi geceye damga vurdu.

Dizi, Beethoven’ın Ay Işığı Sonatı parçası ile başladı. Deniz ve Hakan arasındaki kavganın üzerine düşürülen klasik müzik seçimi sahnenin etkileyiciliğini daha da artırdı. Devamında Sagopa Kajmer’in Galiba isimli parçasına yer verilen kısım izleyiciler tarafından beğeni ile karşılandı.

Müziğin dramatik ögelerin taşıyıcısı olarak kullanıldığı projede  Fikret Kızılok’tan Müzeyyen Senar’a pek çok usta ismin parçalarına yer verildi.

Demet Evgar, Ceren Moray ve Nursel Köse’nin oyunculuğuna tam not

3 başarılı kadın oyuncunun karakterlerinin sahiciliği beğenildi.Uzun süredir televizyon ekr anlarından uzak olan Demet Evgar, Avlu projesi ile ekrana döndü.

Cezaevinin iki ağası Azra (Ceren Moray) ve Kudret (Nursel Köse) şimdiden fenomenleşen karakterler olmaya hazır.

Avlu; İftarlık Gazoz, Dondurmam Kaymak gibi başarılı projelere imza atan Yüksel Aksu imzası taşıyor…
Çekimleri ve kurgusu oldukça beğenilen Avlu’yu başarılı yönetmen Yüksel Aksu, “bir masal dünyası” olarak tanımlıyor.
Aksu, “Öncelikle Avlu bir Avustralya formatı, bu formatı biz Türkiye’ye modifiye ettik. Bir masal anlatıyoruz bu dizinin bendeki farkı, beni heyecanlandıran tarafı şu, klasik hapishane dizileri ve Türk Sineması’nın oturttuğu literatürün dışında bir cezaevi dünyası kurdum. Bilindik cezaevleri dünyasının dışında, modern dünyada mimarisi güzel ama içindeki insanları bitmiş, dayanışması azalmış bir sosyolojiye tekabül ediyor. Dolayısı ile yeni bir şey olduğunu düşünüyorum. Özel ve özgün bir şey olduğunu düşünüyorum” yorumunda bulundu.

Limon Film imzalı projenin başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur yer alıyor. Projenin yönetmen koltuğunda İftarlık Gazoz, Dondurmam Kaymak gibi başarılı projelere imza atan Yüksel Aksu oturuyor.

Tanıtım, yılların sağır kaldığı adaletini kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girişini konu alıyor. “Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor.

 

AVLU DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Avlu, koca bir ömrü dört duvar arasına sıkıştırmış kadınların; bu kadınların mutluluk, hüzün, umut, arkadaşlık ve düşmanlıklarının hikayesi…
Hikayemiz, uzun süredir şiddet gördüğü eşini vurduğu iddiasıyla tutuklanan Deniz’le ( Demet Evgar) başlar.
Deniz’le beraber cezaevini öğrenir, Deniz’le beraber içerideki ağaları, onları temizlemek isteyen yönetimi, bin bir çeşit mahkûmu, gardiyanı hatta cezaevinde doğmuş, parmaklıkların dışını hiç görmemiş çocukları tanırız…

Etkileyici sahneleri ile tanıtım dijital platformlarda da yüksek not aldı. Şimdiden zirve yarışında üst sıralarda yer alması beklenen projede Demet Evgar, Ceren Moray ve Nursel Köse’nin yaratacağı karakterler merakla bekleniyor.

Güçlü prodüksiyonu, yaşama dokunan hikayesi ve usta oyuncu kadrosu ile “Avlu” 29 Mart Perşembe Günü Star’da başlıyor.

Güçlü prodüksiyonu, hayata dokunan hikayesi ve usta oyuncu kadrosu ile “Avlu” çok yakında Star’da başlıyor.

Yapımcı: Limon Film
Yönetmen: Yüksel Aksu
Oyuncular: Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı, Ruçhan Çalışkur, Deniz Barut, Eslem Akar, Şeyla Halis, Ayça Damgacı, Onuryay Evren Tan, Hülya Şen, Ümmü Putgül, Efsane Odağ, Mihrimah Cankur, Çiğdem Benli, Billur Pınar Yılmaz, Hüseyin Turunç

AVLU DİZİSİ İÇİN DEV PLATO!
Yapımcılığını Limon Film – Hayri Aslan’ın üstlendiği, yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun yapacağı, senaryosunu Seda Altaylı Turgutlu’nun kaleme aldığı dizinin kadrosunda Demet Evgar, Nursel Köse, Rüçhan Çalışkur, Gamze Topuz ve Ceren Moray yer alıyor.

AVLU DİZİSİ 1. TEASER

Merakla beklenen dizi için İstanbul – Ümraniye’de dev bir plato kuruldu. Platonun kurulması tam 4 ay sürdü. Hapishane sahnelerinin burada çekileceği dizi 140 ülkede 25 yıldır gösterilen “Prisoner” dizisinden ülkemize uyarlanıyor. Dizi, hapishane ortamı ile yeni tanışan ve kızından ayrılmanın acısını üzerinden atamayan bir kadının çarpıcı öyküsü üzerinden ilerleyecek.

Dizide Demet Evgar’ın kızı ve diğer genç erkek rolünü canlandıracak oyuncuları bulmak için yaklaşık 800 oyuncuyla deneme çekimi yapıldı.

KENAN ECE AVLU DİZİSİNDE
Geçen haftalarda Canan Ergüder’le evlenen ve baba olmaya hazırlanan Kenan Ece, Avlu dizisiyle anlaştı. Demet Evgar, ‘Avlu’da hapishane ortamı ile yeni tanışan ve kızından ayrılmanın acısını üzerinden atamayan bir kadına hayat verecek. Dizide Demet Evgar’ın kızı ve diğer genç erkek rolünü canlandıracak oyuncuları bulmak için yaklaşık 800 oyuncuyla deneme çekimi yapıldı. Dizinin hapishane sahnelerinin çekileceği Ümraniye’deki platonun yapımı 4 ay sürdü.

”Avlu”nun çekimleri Aralık sonunda başlayacak, Ocak sonu – Şubat başı gibi ise yayında olması bekleniyor.

Yapımcılığını Hayri Aslan – Limon Film’in üstlendiği, senaryosunu Seda Altaylı Turgutlu’nun yazdığı, yönetmenliğini usta isim Yüksel Aksu’nun yapacağı dizi 140 ülkede 25 yıldır gösterilen “Prisoner” dizisinden ülkemize uyarlanıyor. Nursel Köse ve Rüçkan Çalışkur’un yer aldığı dizinin kadrosuna Gamze Topuz da dahil oldu.

Gamze Topuz

Dizi, hapishane ortamı ile yeni tanışan ve kızından ayrılmanın acısını üzerinden atamamış bir kadının çarpıcı öyküsü üzerinden ilerleyecek. ‘Avlu’nun Aralık ayında ekranlarda olması bekleniyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Avlu dizisi konusu ve oyuncuları

x