baby sensory

Avşa Adası Otelleri ve Adaya Ulaşım Rehberi 2020

21 Nisan 2020 Salı, 10:09

Avşa Adası İstanbul’a 2 saat 45 dakika mesafede İstanbul’a Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO ile gidilen İstanbul’a yakın tatil beldesidir bu yüzden ulaşım kolaylığından yaz aylarında İstanbullu tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Avşa Adası Nerede?

Konumu itibari Marmara Bölgesi’nin gözde ancak pek keşfedilmemiş ülkemizin önemli tatil merkezlerinden olan AVŞA Balıkesir’in Marmara Adalar İlçesi’ne bağlıdır. İstanbul’a İDO ile 5 saat Tekirdağ’a 4 saat Erdek’e 2 saat mesafededir.

Adada Ne Yenir?

Kendine özgü pek yiyeceği olmasada ada hizmet veren popüler restaurantlarda gece çorbası, günün her saati kumru, börek gibi aperatif yiyecekler tercih edilmektedir. Dondurma, kumpir ve waffle geldiğinizde adaya mutlaka yemeniz gereken tavsiyelerimiz arasındadır.

Eğlence Kulüpleri

Avşa denince akla ilk gelenlerden Dünya çapında ünlü Tanz Disco, Liatris Disco ve Club Arena discolar mevkinde yaz aylarında hizmet vermektedir. Discolarda hayat gece 12’den sonra başlar sabah 4’e kadar devam eder. Tanz Disco’ya damsız girilmemektedir. Arena ve Liatris Disco’da haftanın 5 günü özel programlar popüler DJ ve sanatçılar çıkmaktadır. Özel programlarda giriş ücretli olup diğer günlerde giriş ücretsizdir. Otopark sorunu yoktur. Vale ile çalışmaktadır.

Barlar Sokağı

Eğlence adına dolu dolu yaşanan tatil beldesinde barlar sokağı gece hayatının başladığı yerdir. Akşam 21’den itibaren gece 02:00’a kadar gönlünüzce her tarz mekanda eğlenebileceğiniz barlar sokağındaki barlar şunlardır. Orta Bar, Martı Bar, Cadde Bar, Yaren Türkü Evi, Yörem Türkü Evi ve Sırtlan Pub. Fiyatlar ise piyasa ortalamasındadır.

Avşa Adası Otelleri

Avşa Adası Otelleri, apartları ve az sayıdaki otelleri ile daha çok mütevazi ama bi o kadar eğlenceli bir tatil sizleri bekliyor olacak. Popüler tesisler; Cane Motel, Uludağ Motel, Park Oteli, Yüksel Motel, Anı Motel, Ertol Apart, Lara Zeynep Apart, Altınkum Tatil Hotel, Zeus Otel.

avşa adası

Ünlü eğlence merkezleri ile de gece hayatının iş stresinden uzak bir molasıdır aynı zamanda. Bunlar arasında Tanz, Arena ve Liatris Disco yer alır. Birde Avşa Adası barlar sokağı ile de meşhurdur. Barlar sokağındaki gece kulüpleri ve türkü barlar gelen tatilcileri gece 2’ye kadar eğlendirmek için adeta yarışırlar. Bu caddeye yaklaşırken Avşa Adası‘nın ünlü içecekleri, sabunları, zeytin yağları ve diğer hediyelik eşyalarının satıldığı cadde yer alır.

Popüler Avşa Adası Otelleri

Pansiyon Fiyatları

pansiyon fiyatları oldukça uygundur. Yaz boyunca Avşa Adası‘nda 40 TL’den başlayan fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Temiz kumsalı, sıcak güleryüzlü esnafı ile tatilin ötesinde bir yaz geçirmek isterseniz sizde https://avsa.bandirma.com.tr/ Avşa Tatil Rehberi sitesini ziyaret edebilir buradaki işletmelerle iletişime geçebilirsiniz. Şu günlerde erken rezervasyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ulaşım

Avşa Adası‘na ulaşım; İstanbul’dan Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO ile araçsız feribot, Tekirdağ Akport ve Barbaros’tan araçlı feribot ve Erdek iskelesinden araçlı feribotlar ile sağlanır. Erdek’ten 2,5 saatte, Tekirdağ ve İstanbul’dan 4 saatte Avşa’ya varılır.

Detaylı bilgi için https://avsa.bandirma.com.tr/avsa-adasi-ulasim adresini ziyaret edebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login