Baba Candır dizisi

Kore uyarlaması Baba Candır dizisi konusu oyuncuları ve yayın tarihi

01 Ağustos 2015 Cumartesi, 01:35

Baba Candır dizisi konusu ne? Baba Candır dizisi hangi oyuncular rol alıyor? Baba Candır dizisi hangi kanalda yayınlanacak? Baba Cansır dizisi hakkında tüm haberler.

Güney Kore dizisi olan “What Happens to My Family’ dizisinden uyarlanan “Baba Candır” dizisi yakında TRT1 ekranlarında yayın hayatına başlayacak. Dizi geçtiğimiz yıl Güney Kore’de 53 bölüm yayınlanarak 43 reytingle final yapmıştı.

Yapımcılığını MF yapım (Faruk Bayhan-Fatih Aksoy)’un üstlendiği senaryosunu Tayfun Güneyer’in yazdığı, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı ‘Baba Candır’ dizisi ise Temmuz ayı sonunda TRT1 ekranlarında başlayacak. Dizinin başrollerini Settar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu, Tülay Bursa, Berna Koraltürk, Özgün Karaman, Melis Tüzüngüç, Tolga Pancaroğlu, Dila Bayrak, Mehmet Ulay ve Selda Özbek paylaşıyor.baba-candır-dizis-2

Hikayemiz, uzun yıllar önce eşini kaybedince, üç çocuğuna hem babalık, hem annelik hem de “hayat koçluğu” yapmak zorunda kalmış, emektar taş fırın ustası Salih’in başından geçen bazen neşeli, bazen de hüzünlü olayları anlatıyor.

BABA CAN’DIR PAZAR GÜNÜ 20:00’DE İZLEYİCİSİYLE BULUŞUYOR
Dizimizin merkezinde “aile” olması; izleyenlerin de, kendi ailelerinden ve kendi hayatlarından çeşitli izler bulmalarını kolaylaştıracaktır.

Her bölümün ve her maceranın sonunda kazanan “aile” olacaktır ve “aile birliğinin”, çocukların babalarına karşı göstermek zorunda oldukları saygı ve anlayışın altı çizilecektir

BABA CAN’DIR 1.BÖLÜM KONUSUbaba-candır-dizisi

Yufkacı Salih (Settar Tanrıöğen)) tek başına büyüttüğü bütün çocuklarını işe gönderdikten sonra hüzünle doğum gününü unuttuklarını fark eder. Doğum gününü hatırlayan tek kişi kardeşi Nermin’dir. (Tülay Bursa) Salih’in küçük oğlu Emrecan’ın (Özgün Karaman) bugün ilk iş günü olduğundan babası aklından çıkmıştır. Emrecan işe giderken yol sormak için Ceylan (Meliz Tüzgüngüç) tarafından durdurulur. Ceylan yıllar önce buluşmak için sözleştiği çocukluk aşkını bulmak için Kapadokya’daki evini bırakıp İstanbul’a gelmiştir. Emrecan ve Ceylan arasında bir yanlış anlaşılma olur ve ikili kendilerini karakolda bulur. Emrecan’ın ablası Ece (Berna Koraltürk) aklı işte olduğu için babasının doğumgününü unutmuştur. Ece’nin patronunun oğlu Haluk (Uraz Kaygılaroğlu) Ece’ye zorluk çıkarıp duruyor Ece’nin işini zor hale getiriyordur. Evin ortanca çocuğu olan doktor Egemen (Tolga Pancaroğlu) ise bir haftadır nöbet tuttuğundan günleri hepten karıştırmıştır. Ece aniden babasının doğum günü olduğunu hatırlayınca durumu telafi etmek için hemen bir akşam yemeği planı yapar. Babası ve kardeşlerine haber verir. Salih sevinir. İki dirhem bir çekirdek hazırlanır. Nermin’i de alarak restorana gider. Emrecan ve Ceylan karakoldan kurtulur ve kendi yolarına giderler. Ceylan çocukluk aşkıyla buluşmak için sözleştiği yere ulus parkına gidip saatlerce bekler ama kimse gelmez. Emrecan iş için Ulus Parkına gelince Ceylan ile karşılaşır ve ikili gene başlarını belaya sokup soluğu karakolda alırlar. Karakolda Ceylan çocukluk aşkının Emrecan olduğunu öğrenir.settar-tanrıöğen-baba-candır

Güney Kore dizisi olan “WHAT HAPPENS TO MY FAMILY” dizisinden uyarlanan “Baba Candır” dizisi 2 Ağustos Pazar akşamı saat 20.00’da TRT1 ekranlarında yayın hayatına başlayacak. Dizi geçtiğimiz yıl Güney Kore’de 53 bölüm yayınlanarak 43 reytingle final yapmıştı.

Bir Güney Kore dizisi olan Baba Candır’ın hikayesi ise şöyle, “Emekli taş fırın ustası Salih, eşinin ölümünden sonra 3 çocuğuna hem babalık hem annelik hem de yaşam koçluğu yapmaya başlamıştır. Salih’in başından geçen olaylar bazen hüzün bazen de neşeli bir şekilde ekranlara gelecek.

baba candır dizi

Son olarak Yedi Güzel Adam dizisinde rol alan Uraz Kaygılaroğlu, yeni bir dizi ile ekranlara dönüyor. En son Yedi Güzel Adam dizisinden şair Adil Erdem Bayazıt karakterini canlandıran ünlü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu’nun yeni dizisi belli oldu.Kaygılaroğlu, Settar Tanrıöğen’in baba rolünü canlandırdığı “Baba Candır” dizisinde başrollerden Haluk karakterini canladıracak.

Uraz-Kaygılaroğlu

Güney Kore dizisi  “WHAT HAPPENS TO MY FAMILY” dizisinden uyarlanan “Baba Candır” dizisi sezonun en iddialı dizilerinden biri olarak gösteriliyor. Dizi geçtiğimiz yıl Güney Kore’de 53 bölüm yayınlanarak 43 reytingle final yapmıştı.

Dizi temmuz ayı sonunda yayın hayatına başlayacak.baba candır dizi trt

Dizinin başrollerini Settar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu, Tülay Bursa, Berna Koraltürk, Özgün Karaman, Melis Tüzüngüç, Tolga Pancaroğlu, Dila Bayrak, Mehmet Ulay ve Selda Özbek paylaşıyor. ‘Baba Candır’ emekli taş fırın ustası Salih’in eşinin ölümünden sonra 3 çocuğuna hem babalık hem annelik hem de yaşam koçluğu yapmasını anlatıyor.

 

BABA CANDIR DİZİSİNİN İLK FRAGMANI YAYINLANDI

BABA CANDIR DİZİSİNE İKİ YENİ OYUNCU

Baba Candır’a iki yeni oyuncu dahil oldu.

Daha önce Babam Sınıfta Kaldı, Şimdi Onlar Düşünsün gibi dizilerde rol alan Melis Tüzüngüç ile daha önce Çakıl Taşları ve Elde Var Hayat dizilerinde rol alan Özgün Karaman dahil oldu.

Baba Candır dizisinin yapımcılığını MF Yapım üstlenirken, senaryosunu Yılan Hikayesi, Türk Malı, Adanalı gibi dizilerin senaristliğini yapan Tayfun Güneyer yazacak. Baba Candır Temmuz’da TRT1’de.

You must be logged in to post a comment Login