Beren Saat Kösem Sultan için tarih çalışmaya başladı

Beren Saat Kösem Sultan dizisinde kaçıncı bölümde oynayacak?

11 Ağustos 2015 Salı, 02:14

Beren Saat’in Kösem Sultan’da ne zaman rol alacağı belli oldu. Kösem Sultan dizisinin çekimleri başladı. Kösem Sultan rolünü oynayacak Beren Saat ise dizinin ilk bölümlerinde olmayacak.

Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı TIMS’in yeni sezondaki iddialı dizisi Kösem Sultan için geri sayım başladı. Çok sayıda ünlü oyuncuyu kadrosuna katan Kösem Sultan dizisinde Beren Saat, Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Berk Cankat, Bade İşçil’le birlikte Fikret Kuşkan ,Yıldız Çağrı Atiksoy, Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy ve Aslıhan Gürbüz’ün de rol alacağı konuşuluyor.

Dizinin ilk bölüm çekimlerine Yunanistan’da başlanırken, Beren Saat ise yeni rolü için yoğun bir hazırlık içine girdi. Uzun süre Kösem Sultan’ı kimin oynayacağı konuşulurken, geçtiğimiz ay Beren Saat’in oynayacağı kesinleşmiş ancak daha sonra ortaya atılan iddialara göre Beren Saat’le anlaşmada pürüz yaşanmıştı. Son olarak kanal yönetimi ve yapım şirketinin görüşmeleriyle Beren Saat’le istediği bölüm başına ücret konusunda anlaşma sağlandı ve rol kesinleşti. Yeni sezonun en ses getirecek yapımlarından olan Kösem Sultan 1 Ekim Perşembe günü ilk bölümüyle ekrana gelecek. İlk bölümlerde senaryo gereği rol almayacak olan Beren Saat’in ise diziye 7. bölümde katılacağı öğrenildi.safiye-sultan-hülya-avşar-kösem-sultan

ösem rolü için bölüm başı ücrette yapımcıyla anlaşan Beren Saat, Los Angeles tatilinde Kösem Sultan kitaplarını okumaya başladı. Saat’e bir de tarih uzmanı bulunacak.

Beren Saat, ‘Muhteşem Yüzyıl – Kösem’ dizisinde yapımcı Timur Savcı’yla bölüm başı ücrette anlaşınca, çalışmalara başladı. Aylardır süren konuşmalardan sonra yapımcıyla el sıkışan Saat, ABD’nin Los Angeles şehrinde eşi Kenan Doğulu’yla yaptıkları tatilde Kösem Sultan için yazılan kitapları okumaya başladı. Canlandıracağı ‘Kösem Sultan’ın hayatını ve o döneme ait kitapları okumaya başlayan Saat, zamanla çalışmalarını hızlandıracak.kösem-sultan-dizi

İLK 6 BÖLÜMDE YOK
Dizinin ilk altı bölümünde ‘Kösem Sultan’ın çocukluğu ekrana geleceği için yer almayacak olan Saat, Los Angeles’ten İstanbul’a geldikten sonra kitapların yanı sıra farklı bir çalışma içine girecek. Yapımcı Timur Savcı, dizide başrol oynayacak Saat için tarih uzmanlarıyla anlaşacak. Saat, kitaplarla birlikte diziye tarih uzmanlarıyla, hazırlanmaya devam edecek. Diziye gireceği iki bölümden öncede Saat, kamera karşısına geçerek deneme çekimlerine başlayacağı öğrenildi. Dizide ‘Safiye Sultan’ı canlandıracak Hülya Avşar’da tarih uzmanıyla hazırlıklarına devam ediyor.

Başrol hala belirsiz Haseki Mahpeyker Kösem Valide Sultan'ın hayatı anlatılacak dizi için başrol arayışları devam ediyor.

 

You must be logged in to post a comment Login