Bugün TV ve Kanaltürk yayınları kesildi

28 Ekim 2015 Çarşamba, 16:06

Koza İpek Grubu’na kayyum atanmasının ardından yaşanan olaylar sonrasında bugün saat 16.30 itibariyle Bugün TV ve Kanaltürk’ün dijital platform ve internet yayınları kesildi.

Bugün TV ve Kanaltürk’ün Mecidiyeköy’de bulunan binasına sabah saatlerinde polis eşliğinde kayyum heyeti yetkilileri girdi. Gün boyu Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros ve kanal yöneticileri ise reji odasından yayın yaptı.

Kanaltürk ve Bugün TV’ye sivil polislerin girmesinin ardından saat 16.30 sıralarında yayın kesildi. Sivil polislerin binaya girişi sırasında Kanaltürk Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, rejiden canlı yayındaydı. Toros, sivil polislerin “uydu odasına” girdiğini belirterek her an yayınlarının kesilebileceğini kaydetti. Toros’un konuşması devam ederken saat 16.30 sıralarında iki kanalın da ekranı karardı.

Kayyum yöneticileri şirket çalışanlarına uplinki kapattıklarını bildirdiler. Ardından Bugün TV ve Kanaltürk kanallarının yayını durdu. Bugün TV Yayın Yönetmeni Tarık Toros’un televizyonun ana kumanda odasından yaptığı yayın ise internet üzerinden izlenebildi. Uplink kapatılmasından sonra ise kanal yayınları internet üzerinden canlı yayın olmadan devam etti. Kanaltürk TV’de film yayınına geçilirken, Bugün TV’de is yayın kamu spotlarıyla devam etti. kanaltürk-bugün-tv

You must be logged in to post a comment Login